Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Interaktywna mapa Krakowa już w telefonie!

Dostępna jest już mobilna wersja portalu mapowego MSIP Kraków. Dzięki niej mieszkańcy, przedsiębiorcy i inwestorzy w każdej chwili, bez konieczności siadania przy komputerze, będą mogli przeglądać kompozycje mapowe w trybie online, a po pobraniu odpowiedniej paczki danych również bez stałego połączenia z Internetem.

Fot. www.whiteaster.com
www.whiteaster.com

Aplikacja mobilna jest uproszczoną wersją portalu MSIP. Umożliwia m.in. przeglądanie map podzielonych według tematów prezentowanych danych, komponowanie własnych map poprzez włączanie/wyłączanie danych na mapie, wyszukiwanie ulic, adresów, działek, Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego, dodawanie szkiców do mapy oraz wykonywanie pomiarów (odległość, powierzchnia). Dodatkowo, w aplikacji mobilnej są narzędzia, których w portalu MSIP nie ma tj. zapisywanie na mapie punktów i śladów z GPS oraz zapisywanie zdjęć zrobionych w określonych punktach na trasie.

Od teraz każdy inwestor podczas oględzin w terenie działki, którą chce zakupić może sprawdzić z poziomu aplikacji wiele informacji na jej temat np. numer, czy jest tam plan miejscowy, czy są wydane jakieś decyzje WZ w okolicy. Z kolei mieszkaniec lub turysta za jej pomocą zapisze trasę spaceru lub wycieczki wraz ze zdjęciami i prześle je do innego użytkownika aplikacji. Aplikacja – podobnie jak portal mapowy – prezentuje dane z wielu wydziałów UMK i miejskich jednostek organizacyjnych.

Aplikację można bezpłatnie pobrać w wersji na Android oraz iOS. Jest ona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, pozyskanych w ramach realizacji programu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

baner_pion.png
materiały prasowe
mapa.png
materiały prasowe
mapa2.png
materiały prasowe
mapa3.png
materiały prasowe
baner_pion.png
mapa.png
mapa2.png
mapa3.png
pokaż metkę
Autor: Joanna Korta
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-05-08
Data aktualizacji: 2020-05-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat