Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pomagają uczniom przełamać bariery językowe

Do krakowskich szkół i przedszkoli uczęszcza około 3,5 tys. cudzoziemców. Liczną grupę stanowią też uczniowie z doświadczeniem migracji, powracający do ojczyzny z innych krajów. Ponieważ w różnym stopniu znają język polski, w czasie nauki na odległość muszą pokonywać jeszcze jedną barierę – językową. Z myślą o nich jedna z poradni psychologiczno-pedagogicznych uruchomiła specjalistyczne wsparcie.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Pomocy uczniom z doświadczeniem migracji i uczniom cudzoziemskim udziela Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi przy ulicy św. Gertrudy 2.

W każdy poniedziałek od godz. 8.00 do 12.00 uczniowie mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji językowych, które prowadzi doświadczony nauczyciel języka polskiego jako obcego. Do kontaktu wystarczy aplikacja ZOOM. Za jej pośrednictwem można skonsultować zadanie domowe, poprosić o wyjaśnienie trudnych polskich słów, a także po prostu porozmawiać o ważnych sprawach.

Jak to zrobić?

  1. Zainstaluj program ZOOM na swoim komputerze.
  2. Wyślij swój adres mailowy na nr tel. +48 787 619 641.
  3. Odbierz zaproszenie na spotkanie online.
  4. Połącz się z nauczycielem o wskazanej godzinie.

Każdy, kto ma problem z komputerem albo nie ma internetu, może też po prostu zadzwonić.

Poradnia nie zapomina też o nauczycielach pracujących z obcokrajowcami i migrantami. Przygotowała dla nich zestaw praktycznych wskazówek na czas nauki zdalnej – można je znaleźć w specjalnym biuletynie dostępnym na stronie poradni.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat