Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Przyłbica dla Medyka-AGH” prosi o wsparcie

42 drukarki 3D na uczelni oraz około 100 w prywatnych domach wolontariuszy codziennie pracuje w ramach akcji „Przyłbica dla Medyka-AGH”. Powstały w ten sposób sprzęt ochronny trafia do przedstawicieli służb medycznych w całej Małopolsce. Na koncie grypy znajduje się już 13 tys. przyłbic, ale organizatorzy akcji drukują dalej i proszą o wsparcie.

Fot. materiały prasowe

– Obecnie potrzebnych jest jeszcze około 3 tys. przyłbic. Na bieżąco otrzymujemy zgłoszenia, więc chcielibyśmy, aby całkowita liczba przyłbic wydrukowanych przez nas wynosiła 20 tys. – mówi Weronika Węgrzyn, z grupy „Przyłbica dla Medyka-AGH” i dodaje, że studenci i wolontariusze nie spoczną dopóki przyłbicy nie dostanie każdy lekarz, ratownik, pielęgniarka, którzy poprosili ich o pomoc. Wyprodukowane przez ochotników materiały ochronne trafiły już m.in. do krakowskich szpitali, domów pomocy społecznej, straży miejskiej czy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Aby grupa mogła działać dalej potrzebne jest wsparcie finansowe na zakup materiałów do produkcji przyłbic (w tym m.in. materiał na szybki, które są potrzebne by kontynuować produkcję), a także na środki ochrony dla osób, które wykonują tę pracę. Bieżące informacje o działaniach grupy oraz o tym, w jaki sposób można jej pomóc znajdują się tutaj.

pokaż metkę
Autor: Joanna Korta
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-04-21
Data aktualizacji: 2020-04-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź