Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Oszczędności w Urzędzie Miasta Krakowa

Pandemia koronawirusa to cios nie tylko dla domowych budżetów, cierpią także dochody miasta. Jednym ze sposobów ograniczenia wydatków budżetowych to oszczędności w administracji.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

– Jeżeli mówimy, że pomoc miasta dla przedsiębiorców ma na celu przede wszystkim obronę miejsc pracy, to logiczne jest, że sam urząd jako pracodawca nie będzie zwalniał pracowników, nie oznacz to jednak, że liczba urzędników nie zmaleje – zapowiada prezydent Jacek Majchrowski.

W UMK nie będzie zwolnień o charakterze powszechnym. Ewentualne zwolnienia oznaczałyby powiększenie grona osób bezrobotnych i dodatkowe wydatki związane z zasiłkiem wypłacanym przez Grodzki Urząd Pracy.

W 2020 roku zatrudnienie zostanie ograniczone o ok. 100 etatów. Samo ograniczenie zatrudnienia przebiegało będzie w sposób naturalny i stopniowy np. poprzez nieuzupełnianie istniejących wakatów, niezatrudnianie po osobach odchodzących na emeryturę i nieuzupełnianie etatów pracowników czasowo nieobecnych z powodów absencji chorobowych. Poziom ewentualnego ograniczenia uzależniony będzie od ilości zadań których nie będziemy realizować lub które będziemy realizować w sposób ograniczony. Oszczędności z tego tytułu mogą wynieść 7 milionów złotych.

Pracownicy UMK, którzy mają poprzez zdalną pracę mniej obowiązków, poproszeni zostali o częściowe wykorzystanie urlopów.

Mimo zapowiedzi podwyżek pensji wiosną tego roku kierownictwo urzędu zadecydowało o zamrożeniu pensji urzędników. Zrezygnowano także z przyznawania nagród kwartalnych.

Urząd oszczędza także na paliwie do samochodów służbowych. Pojazdy te z powodu obecnej sytuacji wykonują mniej kilometrów co przekłada się na zaoszczędzone pieniądze.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-04-20
Data aktualizacji: 2020-04-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź