Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Włącz się w program Nocy Poezji 2020

Tematem przewodnim tegorocznej, jubileuszowej Nocy Poezji będzie podróż - podróż literacka, zabawa słowem, eksperyment językowy, poezja z zastosowaniem nowych mediów, lekcja wielokulturowości lub wyprawa w ulubionym bądź nieznanym kierunku. Masz pomysł na przystanek w tej poetyckiej podróży? – do 16 kwietnia możesz zgłosić swoją propozycję do programu Nocy Poezji 2020.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

Tegoroczna, dziesiąta już edycja Nocy Poezji planowana jest na październik (10/11 października) – liczymy, że wtedy cały Kraków będzie literacko podróżował: w czasie, pamięci i języku, w poszukiwaniu prawdy, porozumienia i spełnienia. Aktualnie trwa zbieranie propozycji do programu inicjatywy. Organizatorzy Nocy Poezji 2020 czekają na propozycje oryginalnych i innowacyjnych projektów autorskich, spotkań i pojedynków poetyckich, warsztatów słowa, poetyckich slamów i karaoke, eksperymentów literackich z wykorzystaniem nowych mediów, a także takich propozycji promocji poezji, które można zrealizować w przestrzeni wirtualnej.

Realizowana cyklicznie Noc Poezji ma na celu wspieranie i rozwijanie kompetencji i praktyk czytelniczych, a także promocję poezji za pomocą nowych i atrakcyjnych form. Noce Poezji zachęcają do własnych poszukiwań, interpretacji i reinterpretacji utworów poetyckich. Wzmacniają też markę Krakowa jako miasta poetów i poezji. Wokół poezji i kultury słowa integrują środowiska twórcze i artystyczne, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe, wydawców i księgarzy, a także mieszkańców miasta i gości odwiedzających Kraków - Miasto Literatury UNESCO.

Osoby i instytucje zainteresowane współtworzeniem programu Nocy Poezji 2020 mogą składać propozycje niskobudżetowych projektów (oczekiwany udział finansowy miasta nie może przekraczać 12 tys. zł) do czwartku, 16 kwietnia. Zgłoszenia powinny zawierać: tytuł, planowane miejsce i czas realizacji, opis koncepcji wraz z celami projektu, kalkulację kosztów, informację o adresatach projektu, krótką notkę o autorach, inicjatorach, a także realizatorach i wykonawcach projektu. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania projektów przygotowanych w ramach współpracy różnych instytucji.

Propozycje do programu zbiera Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK – można je przekazać drogą mailową na adres: joanna.szulborska@um.krakow.pl (objętość zgłoszenia nie może przekraczać 1 MB) lub przesłać pocztą na adres: plac Wszystkich Świętych 11, 30-004 Kraków z dopiskiem „NOC POEZJI 2020” (decyduje data stempla pocztowego). Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie – nr tel. 12 616 19 17.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru projektów do programu Nocy Poezji 2020 z uwzględnieniem ich atrakcyjności i oryginalności, powiązania z motywem przewodnim, charakteru, adresatów, planowanej lokalizacji, a także ogólnej kwoty środków zabezpieczonych na realizację programu. Autorzy projektów, które zostaną włączone do programu Nocy Poezji 2020, zostaną poinformowani drogą mailową lub telefonicznie.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat