Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Gramy dla Groteski” – konkurs dla młodych widzów

Teatr Groteska dokładnie przed miesiącem – jako pierwszy w Krakowie – przeniósł swoją aktywność do internetu i zaproponował najmłodszym widzom codzienne spotkania ze sztuką. Czwarty, przedświąteczny, tydzień w sieci teatr rozpoczyna otwartym konkursem „Gramy dla Groteski”.

Fot. Teatr Groteska
Teatr Groteska

– W ostatnich tygodniach uczyliśmy naszych wiernych młodych widzów, jak poprawnie mówić i ruszać się na scenie, jak zrobić domowy teatr i jak zbudować w warunkach domowej kwarantanny kolorowe marionetki i pacynki. Krok po kroku zachęcaliśmy do wspólnej i kreatywnej zabawy, która teraz – w czasie świąt zupełnie inaczej niż zazwyczaj spędzanych – może być radością dla całej rodziny. Bo teatr, nawet w sieci, może łączyć pokolenia. Dlatego ruszamy z konkursem, w którym nasi widzowie stają się reżyserami i aktorami, a my ludzie teatru – widownią – mówi dyrektor Teatru Groteska Adolf Weltschek.

Organizatorzy aż do 30 kwietnia czekają na filmy pokazujące zabawę w domowym teatrzyku.

„Zaproście do zabawy brata, siostrę, mamę i tatę. Albo zróbcie teatrzyk sami! Liczą się Wasze pomysły i Wasze historie. Już wiecie, jak to zrobić, bo przez ostatnie tygodnie codziennie uczyliśmy Was wszystkiego, co w teatrze ważne – dykcji, śpiewu, poprawnego mówienia i sprawnego poruszania się na scenie. Pokazywaliśmy Wam, jak zrobić kukiełkę, pacynkę i marionetkę, no i jak bawić się nimi w teatr. Razem oglądaliśmy też wspaniałe przedstawienia Teatru Groteska, grane na prawdziwej scenie, w prawdziwym teatrze. 

Dzisiaj jeszcze nie możecie wyjść z domu i przybiec na kolejny spektakl do Groteski. Możecie jednak zrobić teatr w swoim pokoju (lub w kuchni, łazience, na strychu, gdziekolwiek!) i przysłać do nas film pokazujący Waszą sztukę! My filmik pokażemy wszystkim widzom, którzy z nami codziennie „Łapią Groteskę w sieci”. Wymyślajcie historie, róbcie inscenizacje, budujcie teatrzyki dla lalek i bawcie się razem z nami. Każda historia jest ważna i każda ma szansę na zwycięstwo!” – czytamy w odezwie teatru do najmłodszych i ich rodziców.

Filmy z krótką inscenizacją teatralną w dowolnej technice, których czas nie przekracza 5 minut, należy przesyłać na adres e-mail: pr@groteska.pl. Dla autorów najciekawszych prezentacji przewidziano nagrody.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej groteska.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat