Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

W tramwajach i autobusach nie jest włączana klimatyzacja

Zgodnie z rekomendacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie otrzymaną z Centrum Zarządzania Kryzysowego, w trosce o bezpieczeństwo pasażerów i prowadzących, klimatyzacja w tramwajach i autobusach nie jest włączana. Taką dyspozycję od soboty, 4 kwietnia otrzymali wszyscy kierowcy i motorniczowie.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Zwracamy uwagę, że prowadzący mają obowiązek samodzielnego otwierania drzwi w tramwajach i autobusach na każdym przystanku, także tych na żądanie. Dodatkowo mają także obowiązek wietrzyć pojazdy na pętlach podczas postoju poprzez otwarcie wszystkich drzwi. W każdym pojeździe MPK SA jest także możliwość otwierania okien. Może to samodzielnie zrobić pasażer w każdej sytuacji, gdy tylko uzna to za konieczne.

Przypominamy, że już od kilku tygodni autobusy i tramwaje są dezynfekowane, w tym przede wszystkim elementy, których bezpośrednio dotykają pasażerowie – poręcze, uchwyty, przyciski, kasowniki i automaty biletowe.

Podjęta decyzja o niewłączaniu klimatyzacji, jest podyktowana wyłącznie troską o bezpieczeństwo pasażerów i prowadzących. Wszystkich pasażerów prosimy o wyrozumiałość.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat