Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Jeszcze możesz wskazać swojego Filantropa Krakowa

Znasz osobę, instytucję czy firmę szczególnie zaangażowaną w bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym mieszkańcom naszego miasta – zgłoś swojego kandydata do tytułu Filantropa Krakowa 2019 w jubileuszowej, dwudziestej edycji konkursu. Ze względu na sytuację epidemiczną nabór wniosków został przedłużony do 30 kwietnia.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Tytuł Filantropa Krakowa od dwudziestu lat przyznawany jest osobom, instytucjom i firmom szczególnie zaangażowanym w niesienie pomocy potrzebującym mieszkańcom naszego miasta. Ostatnie tygodnie udowadniają, jak ważne i cenne jest pomaganie innym. Dlatego może to właśnie teraz jest najlepszy czas na docenienie bezinteresownej pomocy?

Bezinteresowne zaangażowanie charytatywne

Konkurs, w ramach którego przyznawane są tytuły Filantropów Krakowa, jest sposobem na uhonorowanie tych osób i instytucji, które społecznie i bezinteresownie udzielają pomocy potrzebującym. Wyróżnienie pozwala wydobywać z cienia różne wartościowe i szlachetne działania, a także eksponować warte naśladowania postawy osób i instytucji bezinteresownie oddającym innym swój czas, talenty, siły i energię. Celem konkursu jest wspieranie działalności charytatywnej i promowanie lokalnej filantropii, a także zachęcenie przedsiębiorców prywatnych do sponsorowania wartościowych działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe i inne instytucje.

Dwie kategorie

W konkursie wyłaniani są laureaci w dwóch kategoriach: najciekawsza forma i efektywność filantropii oraz wkład finansowy w pomoc udzielaną osobom lub instytucjom. Tytuł przyznaje Prezydent Miasta Krakowa na wniosek komisji Bractwa Filantropii.

Jak zgłosić kandydata?

Kandydata do tytułu może zaproponować każdy mieszkaniec Krakowa, firma czy organizacja, ale zgłaszający nie może być jednocześnie kandydatem. Kandydatów do tytułu Filantrop Krakowa 2019 (tytuł przyznawany jest za poprzedni rok kalendarzowy) można zgłaszać do 30 kwietnia (nabór wniosków został przedłużony ze względu na sytuację epidemiczną):  

  • poprzez przesłanie skanu podpisanego wniosku na adres e-mail: sz.umk@um.krakow.pl
  • w formie elektronicznej – poprzez ePUAP
  • poprzez dostarczenie podpisanego wniosku do urny na korespondencję w siedzibie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK – ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków (urna na korespondencję znajduje się na parterze budynku, przy portierni).

Dodatkowe informacje o konkursie, a także formularze zgłoszeniowe są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej, szczegółowe informacje można uzyskać także pod numerem telefonu: 12 616 78 04.

Tytuł i berło św. Królowej Jadwigi

Do tej pory tytułami Filantropów Krakowa uhonorowano 62 laureatów – osób, instytucji, firm i organizacji. Zwycięzcy plebiscytu otrzymują tytuł Filantropa Krakowa oraz berło św. Królowej Jadwigi, będącej wzorem dla filantropów, wykonane z brązu pokrytego warstwą srebra.

Działalność Filantropów Krakowa jest ważnym elementem w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego, służy również nawiązywaniu i rozbudowywaniu kontaktów pomiędzy organizacjami pozarządowymi, przedsiębiorcami i różnego rodzaju instytucjami.

Patroni medialni: „Gazeta Wyborcza” Kraków, Love Kraków, TVP Kraków.

 

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat