Komunikat archiwalny

Więcej kursów w szczycie komunikacyjnym

Od środy, 25 marca na krakowskie tory i ulice wyjechało więcej tramwajów i autobusów. Wszystko w związku z wytycznymi rządu ograniczającymi liczbę pasażerów w transporcie zbiorowym. Do soboty, 11 kwietnia w pojazdach komunikacji publicznej może podróżować maksymalnie tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących w tramwaju czy autobusie.

Więcej kursów w szczycie komunikacyjnym
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

– W związku z wytycznymi premiera i ministra zdrowia, wszystkie autobusy, które są do dyspozycji w Krakowie, szczególnie w porannym szczycie komunikacyjnym, będą wykorzystywane – mówi Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego.

Miejski tabor komunikacyjny jest wykorzystywany w maksymalny, możliwy w obecnych okolicznościach, sposób. Należy uwzględnić przy tym, że w związku ze stanem epidemii i zawieszeniem nauki w szkołach wielu motorniczych czy kierowców opiekuje się swoimi dziećmi.

Dodatkowe kursy rezerwy taboru są realizowane na 18 liniach miejskich. Wzmocnienia obejmują m.in. linie nr: 125, 139, 163, 172, 173 i kilka linii tramwajowych, m.in. nr: 9 i 52. Z danych ZTP wynika, że właśnie na tych liniach napełnienia taboru są najwyższe – w niektórych przypadkach pasażerowie zajmują połowę pojazdu.

W świetle nowych wytycznych premiera i ministra zdrowia, jeśli w wagonie tramwaju znajduje się 30 miejsc siedzących – to do pojazdu będzie mogło wsiąść nie więcej niż 15 pasażerów.

Pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także