Wydłużony czas abonamentów postojowych

Zarząd Dróg Miasta Krakowa wydłużył czas obowiązywania wykupionych abonamentów postojowych w Strefie Płatnego Parkowania na czas zawieszenia opłat. Opłaty za parkowanie nie są pobierane od 16 marca do 11 kwietnia.

Wydłużony czas abonamentów postojowych
Fot. Magiczny Kraków

Przypomnijmy, że w związku ze stanem epidemii w Polsce miasto zdecydowało się znieść opłaty i kontrole w SPP. Pozwala to lepiej funkcjonować mieszkańcom w tym czasie – szczególnie tym, którzy dojeżdżają do pracy w centrum Krakowa lub opiekują się bliskimi osobami, które tam mieszkają.

Decyzja ta ma przyczynić się również do zmniejszenia rozprzestrzeniania się koronawirusa dzięki ograniczeniu częstotliwości bezpośrednich kontaktów mieszkańców.

 

Przypomnijmy, że SPP to obszar charakteryzujący się znacznym deficytem miejsc postojowych. Parkowanie w strefie umożliwia abonament, natomiast za postój krótkotrwały płaci się w parkomatach (również za pomocą telefonu komórkowego). Centrum Krakowa zostało podzielone na trzy strefy płatnego parkowania. Pierwsza i kolejna godzina postoju wynosi odpowiednio: podstrefa A – 6 zł, podstrefa B – 5 zł, podstrefa C – 4 zł. Więcej informacji o strefach płatnego parkowania w Krakowie można znaleźć tutaj.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA