Muzyką w wirusa razem z Sinfoniettą Cracovią

Wirtualne koncerty, wirtualne kursy mistrzowskie, sinfonietkowe karaoke, a także sinfonietkowe konkursy – na czas pozostawania w domach Sinfonietta Cracovia przygotowała specjalną ofertę artystyczną i edukacyjną i zaprasza do akcji: Muzyką w wirusa!

Muzyką w wirusa razem z Sinfoniettą Cracovią
Fot. materiały prasowe

Co przygotowała Sinfonietta? Sprawdźcie sami!

Wirtualny koncert

Zakaz podróżowania? Nie z Sinfoniettą! Sinfonietta Cracovia zaprasza w wirtualną podróż w czasie, podczas której przewodnikiem będzie obchodzący w tym roku 250. urodziny Ludwig van Beethoven. Co drugi dzień o godzinie 19:00 Sinfonietta zaprasza na swój kanał w portalu Youtube, stronę internetową oraz profil na Facebooku, gdzie będą publikowane nagrania wideo fragmentów koncertów i reportaży z ostatnich pięciu lat działalności orkiestry. Będzie to podróż nie tylko w czasie, ale też w przestrzeni. Sinfonietta Cracovia spotka się ze słuchaczami w różnych salach koncertowych. Podróż rozpocznie się w Chinach – wybór miejsca nie jest przypadkowy, w końcu to tam życie powoli wraca do normy. Będzie to muzyka ku pokrzepieniu serc, bo jak mawiał Beethoven: „Cechą człowieka prawdziwie godnego podziwu jest niezłomność w obliczu trudności”.

Sinfonietkowe karaoke

Sinfonietta pamięta o małych melomanach. Co drugi dzień o godzinie 12.00 na stronie internetowej i profilach orkiestry pojawi się nowa piosenka autorstwa polskich kompozytorów od Wasowskiego po Pendereckiego dla dzieci małych i dużych, nagrana przez Sinfoniettę we współpracy z Sinfonietkowym Chórem Dziecięcym.

Piosenki zostaną przygotowane w wersji do słuchania, a także w wersji karaoke do wspólnego śpiewania. Można śpiewać solo, w duecie i większym zespole. Można  muzykować dla przyjemności lub wziąć udział w konkursie i nagrać telefonem własne wykonanie z Sinfoniettą.

Sinfonietkowe konkursy

Sinfonietta Cracovia zaprasza do udziału w konkursach. „Śpiewaj z Sinfoniettą” to konkurs, w którym orkiestra zachęca do nagrywania filmików wideo z domowymi wykonaniami karaoke piosenek proponowanych przez Sinfoniettę, a w konkursie plastycznym zachęca do przesyłania zdjęć lub skanów prac plastycznych zainspirowanych piosenkami. Najlepsze prace i wykonania zostaną opublikowane w mediach społecznościowych orkiestry.

Filmiki i prace należy przesyłać na: office@sinfoniettacracovia.com wraz ze zgodą na nieodpłatną publikację przesłanych plików oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych dostępną w zakładce Sinfonietkowe konkursy na sinfonietta.pl.

Wirtualne kursy mistrzowskie

Uczniowie, studenci uczelni muzycznych, a także amatorzy mogą wziąć udział kursach mistrzowskich, które przez komunikatory internetowe będą prowadzić: koncertmistrz, liderzy i muzycy Sinfonietty Cracovii. Większość muzyków Sinfonietty na co dzień łączy pracę w orkiestrze z działalnością edukacyjną na uczelniach wyższych i w szkołach muzycznych, łącząc pasję do muzyki z doświadczeniem edukacyjnym. Dlatego Sinfonietta zachęca, by ten wolny czas poświęcić także na doskonalenie umiejętności gry na przykład na skrzypcach, altówce, wiolonczeli czy kontrabasie. Żeby wziąć udział w wirtualnym kursie mistrzowskim należy wysłać zgłoszenie na: rezerwacja@sinfoniettacracovia.com (ze wskazaniem instrumentu).

Więcej informacji o akcji Muzyką w wirusa! na stronie internetowej Sinfonietty Cracovii sinfonietta.pl oraz na profilach orkiestry w mediach społecznościowych.

Pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także