Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

ZZM odradza korzystanie z placów zabaw

Zarząd Zieleni Miejskiej prosi o czasową rezygnację z korzystania przez mieszkańców Krakowa z placów zabaw, boisk, siłowni plenerowych ze względu na stan epidemii wprowadzony na terenie całego kraju. Miejska jednostka będzie rozwieszać ogłoszenia z ostrzeżeniem i informacją, by zachować zdrowy rozsądek w tym zakresie.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Zarząd Zieleni Miejskiej przygotowuje tabliczki informacyjne, które w najbliższych dniach pojawią się przy placach zabaw, siłowniach i boiskach. Będą one zawierały apel o to, aby nie korzystać z tych miejsc dla dobra wszystkich. 

– Chcemy, aby rodzice zrozumieli, że takim działaniem narażają nie tylko siebie i dzieci, ale przede wszystkim osoby starsze, z którymi dzieci mają kontakt, tym samym przyczyniając się do rozprzestrzeniania wirusa – mówi Piotr Kempf, dyrektor ZZM. 

Place zabaw w parkach, siłownie czy boiska to miejsca użyteczności publicznej, więc Zarząd Zieleni Miejskiej nie ma narzędzi, aby całkowicie je zamknąć. – Korzystając więc z możliwych środków będziemy apelować o rozwagę i prosić o to, aby dla dobra wszystkich respektować zalecenia związane z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego w Polsce – zaznacza Kempf.

Tekst, który znajdzie się na tabliczkach:

W związku z zaistniałą sytuacją i koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie apeluje o czasowe ograniczenie korzystania z placów zabaw, siłowni oraz boisk.

Pamiętajmy, że jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie. Mając na uwadze troskę o naszych najbliższych, w tym ukochanych dziadków, z którymi dzieci mają kontakt, zmniejszajmy maksymalnie ryzyko rozprzestrzenia się wirusa.

#kochamzostajewdomu

#placzabawinnymrazem

#silowniainnymrazem

#boiskoinnymrazem

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat