e-Muzeum MOCAK zaprasza

Internetowa galeria, czytelnia, inspirujące treści publikowane w mediach społecznościowych, kreatywne propozycje dla młodszych - w związku z koniecznością zamknięcia siedziby Muzeum Sztuki Współczesnej zaprasza teraz do e-Muzeum MOCAK.

e-Muzeum MOCAK zaprasza
Fot. MOCAK

Na internetowej stronie muzeum znajdziemy e-galerię, weźmiemy udział w wirtualnym zwiedzaniu archiwalnych wystaw, a także przeczytamy bezpłatne artykuły z archiwalnych numerów „MOCAK Forum”.

Inspirujące treści poświęcone sztuce współczesnej publikowane są codziennie w mediach społecznościowych, na profilach muzeum w serwisach: YouTube, Instagram, Facebook i Twitter.

Już teraz można tam znaleźć między innymi interesujące wykłady, takie jak cykl „Porozmawiaj o sztuce” - rozmowa dwójki młodych ludzi podczas wizyty w muzeum czy cykl Którędy po sztukę (zrealizowany razem z TVP Kultura), czyli 15 odcinków poświęconych wybranym pracom ze zbiorów MOCAK-u.

Cykl „Sztuka książki, to wykłady i spotkania przybliżające najważniejsze kwestie związane z projektowaniem książek, a „Weekendy z literaturą” dotyczą tematów związanych z rynkiem wydawniczym.

Ciekawe propozycje przygotowano też dla miłośników dizajnu - cykl „Dizajn od kuchni” to rozmowy polskich projektantów z producentami stawiającymi na rozwój oparty na wzornictwie. W e-ofercie MOCAK-u znajdziemy też materiały o spotkaniach, wykładach i debtach o sztuce, a także filmy na temat wystaw w Muzeum.

Muzeum nie zapomina też o młodszych miłośnikach sztuki oraz tych, którzy mają ochotę na twórcze eksperymenty. Do pobudzenia kreatywności poleca zadania edukacyjne (do pobrania) oraz zeszyty „Twórcza Kolekcja” (także do pobrania).

Aktualizowany na bieżąco spis inicjatywy, do udziału w których zaprasza e-Muzeum MOCAK, można znaleźć na profilu muzeum w portalu Facebook.

Pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także