Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Działania prewencyjne Wodociągów Miasta Krakowa

W związku ze stanem epidemii spółka MPWiK – Wodociągi Miasta Krakowa podjęła decyzję o rozpoczęciu działań prewencyjnych.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Ze względów bezpieczeństwa oraz w związku z zaleceniami służb sanitarnych, od poniedziałku, 16 marca Centrum Obsługi Mieszkańców przy ul. Senatorskiej 9 jest zamknięte do odwołania. Nie ma możliwości załatwiania spraw osobiście, dlatego bardzo prosimy o wyrozumiałość i korzystanie z drogi korespondencyjnej i telefonicznej.

W budynku przy ul. Senatorskiej 1 zostało uruchomione stanowisko Dziennika Podawczego, jednak prosimy o zminimalizowanie wizyt osobistych i wybieranie tej możliwości tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Również od dnia 16 marca wstrzymane zostały wyjścia pracowników odczytujących wodomierze w terenie. Do czasu odwołania, będą prowadzone wyłącznie zdalne odczyty. W przypadku gdy nie będzie to możliwe, nasi pracownicy będą kontaktować się z odbiorcami telefonicznie. Prace związane z zestawami wodomierzowymi (np. wymiany) będą realizowane po wcześniejszym umówieniu i potwierdzeniu terminu.

Centralne Laboratorium Wodociągów Miasta Krakowa wstrzymało wykonywanie badań wody i ścieków dla klientów zewnętrznych. W okresie zagrożenia epidemicznego, priorytetem są wyłącznie badania związane z zabezpieczeniem nieprzerwanego nadzoru nad jakością wody dostarczanej mieszkańcom Krakowa i okolic.

Do niezbędnego minimum ograniczone zostały również planowe prace remontowe sieci wodociągowej. Ewentualne przerwy w dostawie wody są krótkotrwałe i związane wyłącznie z usuwaniem awarii oraz  z podłączaniem do sieci nowych nieruchomości. Informacje o planowanych przerwach w dostawach wody i awariach publikowane są na bieżąco na stronie Wodociągów Miasta Krakowa, na profilu facebook.com/Wodociagi.Miasta.Krakowa.Awarie i w aplikacji Ostrzegator.

Więcej na stronie internetowej: wodociagi.krakow.pl i pod adresem e-mail: biuro@mpwik.krakow.pl

W celu skorzystania z Internetowego Biura Obsługi Klienta, nalezy wypełnić formularz.

Wodociągi telefony

 

Każdy z Odbiorców usług Wodociągów Miasta Krakowa może zarejestrować się w elektronicznym Biurze Obsługi Klientów (eBOK) i uzyskać dostęp do osobistego konta klienta.
 

Wszystkie operacje prowadzone na tym koncie odbywają się w systemie informatycznym, działającym  przez 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu. Platforma eBOK jest  bezpieczna, zapewnia łatwy i sprawny kontakt z Wodociągami Miasta Krakowa. System umożliwia:

  • wgląd do faktur i danych związanych z umową i odczytami wodomierza
  • dostęp do historii zużycia wody i zgłaszanie wskazań wodomierza
  • kontrolę należności i terminów płatności
  • zgłaszanie spraw, np. zmiany danych, bez wychodzenia z domu
  • dostęp do usługi e-faktura
  • dokonywanie płatności bezpośrednio z konta eBOK

ebok woodciągi

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat