Komunikat archiwalny

W kwietniu na AGH: Wschód spotka się z Zachodem

W dniach 15–17 kwietnia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się międzynarodowy kongres „East Meets West”. Wydarzenie to już po raz jedenasty połączy młodzież akademicką zainteresowaną przemysłem naftowym i gazowniczym oraz ekspertów, którzy będą się dzielić swoim zawodowym doświadczeniem.

 

W kwietniu na AGH: Wschód spotka się z Zachodem
Fot. materiały prasowe

Przez ostatnie lata konferencja „East Meets West” stała się wydarzeniem o międzynarodowej randze, w którym udział brały udział osobistości ze świata przemysłu i nauki oraz studenci z ponad 50 krajów świata, a do współpracy udało się zaprosić znane firmy z branży naftowej.

Tematyka tegorocznego kongresu dotyczyć będzie aktualnych problemów, w tym kwestii bezpieczeństwa energetycznego, poszukiwań gazu ze złóż niekonwencjonalnych, transformacji energetycznej, a także przyszłości światowego przemysłu naftowo-gazowniczego z perspektywy obecnej sytuacji rynkowej. Są to zagadnienia bliskie wszystkim uczestnikom kongresu niezależnie od wieku i narodowości, a będą one podnoszone w trakcie debat, warsztatów i wykładów z udziałem światowej klasy specjalistów.

Podczas kongresu odbędą się także konkurs referatów, a także studencki konkurs plakatowy.

W konkursie plakatowym uczestnicy zaprezentują wyniki swoich badań, a następnie zostaną ocenieni przez komisję złożoną z  przedstawicieli branży i pracowników naukowych AGH. Konkurs ma charakter międzynarodowy i mogą wziąć w nim udział studenci ze wszystkich regionów świata.

Tematyka konkursu odnosi się do ściśle określonych tematów:

  • wiercenie i uzupełnienie
  • produkcja i eksploatacja
  • inżynieria i dynamika rezerwuarów
  • paliwa i energia
  • geologia i geofizyka
  • zarządzanie i ekonomia
  • zdrowie, bezpieczeństwo i środowisko.

Konkurs referatów to jedno z głównych wydarzeń kongresu, w którym najwybitniejsi studenci po raz kolejny będą mieli możliwość przedstawienia wyniki swoich badań. Jest to dla nich doskonała okazja, aby zaprezentować swoje pomysły i skonfrontować je z opinią specjalistów i środowiska naukowego. Konkurs jest prowadzony trzech kategoriach wiekowych.

Poza częścią naukową konferencji uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących: ceremonii otwarcia, targach kariery i uroczystej gali, podczas której zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia dla laureatów konkursów.

Więcej informacji o kongresie oraz rejestracja dostępne są na stronie emwcongress.org.

Pokaż metkę
Autor: Mirosław Paluchowski
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także