Komunikat archiwalny

Festiwal MUMIO w Nowohuckim Centrum Kultury

Przed nami dwa nieprzewidywalne teatralno-muzyczne spektakle. Festiwal MUMIO to niezwykła mieszanka artystycznych temperamentów – wyjątkowe teksty Jeremiego Przybory, aktorskie szaleństwo, muzyka Jerzego Wasowskiego grana na żywo i kojąca postać Magdy Umer. Zobaczymy to, co najcenniejsze w historii i specyfice kabaretu Mumio – najlepsze sceny, pamiętne postaci i szalone improwizacje. Już dziś w Nowohuckim Centrum Kultury.

 Festiwal MUMIO w Nowohuckim Centrum Kultury
Fot. Nowohuckie Centrum Kultury / materiały prasowe

Magda Umer i kabaret Mumio „Przybora na 102” godz. 16.00

Na scenie spotkają się trzy artystyczne temperamenty – Jeremi Przybora, Magda Umer i Mumio. Będzie zabawnie, ale też refleksyjnie i wzruszająco.

Teksty Przybory przeplatają się z szalonymi improwizacjami spod znaku Mumio, dla których udaną kontrę stanowi kojąca postać Ciotki Mizerii w świetnym wykonaniu Magdy Umer. Ta teatralno-muzyczna konwencja to strzał w dziesiątkę. Różnorodność, wewnętrzna harmonia, lekkość i radość.

  • słowa: Jeremi Przybora
  • muzyka: Jerzy Wasowski
  • wystąpią: Magda Umer, Jadwiga Basińska, Darek Basiński, Jacek Borusiński
  • zespół muzyków w składzie: Wojciech Borkowski, Maciej Szczyciński, Tomasz Drozdek

„Ktoś zapukał mi do buta, czyli jubileusz 21 lat Mumio”, godz. 20.00

Mija 21 lat działalności estradowej kabaretu Mumio. Z tej okazji kabareciarze pragną zaprezentować to co najcenniejsze w historii i specyfice grupy – najlepsze sceny, pamiętne postaci i szalone improwizacje.

Do udziału w spektaklu organizatorzy wysłali zaproszenia wszystkim postaciom mumiowego uniwersum. „Nie mamy pewności, kto przyjdzie, spodziewamy się Jeżyka, Psa, Biedronki, Pancerników, Sokoła, Fok, 15 tysięcy ludzi z osiedla za przystankiem, Profesora Sasaskiego, Duszana z motorem, Pana z saturatorem, Macieja, Jędrzeja, Pani Serwusowej z Panem Eugeniuszem i oczywiście Symfonicznego Chóru oraz wielu, wielu innych gości, których jako niespodzianki zachować pragniemy” - czytamy na stronie internetowej NCK.

Więcej informacji o wydarzeniu i biletach na stronie internetowej nck.krakow.pl.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także