Komunikat archiwalny

„Kukurba & Słowiński Project” – wyjątkowy koncert w Krakowie

Już 27 marca w Teatrze Variete odbędzie się koncert inaugurujący trasę pt. „Kukurba & Słowiński Project”. To wyjątkowe spotkanie charyzmatycznego altowiolisty i wokalisty Tomasza Kukurby oraz jednego z najbardziej rozchwytywanych jazzowych skrzypków młodego pokolenia Stanisława Słowińskiego.

„Kukurba & Słowiński Project” – wyjątkowy koncert w Krakowie
Fot. materiały prasowe

Tomasz Kukurba, frontman zespołu Kroke, altowiolista, autor charakterystycznych wokaliz, postanowił połączyć siły ze Stanisławem Słowińskim i zbudować program stanowiący fuzję dwóch niezwykle barwnych i różnorodnych muzycznych światów. Program koncertu to przede wszystkim autorskie kompozycje liderów zespołu. Nie brakuje także nowych aranżacji znanych już utworów – autorska propozycja czerpie z tradycji jazzu, rocka i muzyki świata.

Podczas nadchodzącej trasy koncertowej zespół rejestrować będzie materiał, który znajdzie się na pierwszym koncertowym albumie projektu, a liderom towarzyszą najbardziej rozchwytywani muzycy polskiej młodej sceny jazzowej.

Koncert w Krakowie odbędzie się w piątek, 27 marca w Teatrze Variete na ulicy Grzegórzeckiej 71. Początek o godz. 20.00. Bilety do kupienia na stronie internetowej teatrvariete.pl.

Tomasz Kukurba

Artysta znany na całym świecie. Frontman, altowiolista, autor charakterystycznych wokaliz znanych z repertuaru Kroke. Kukurba jako członek grupy Kroke współpracował z takimi artystami jak Nigel Kennedy, Peter Gabriel,Anna Maria Jopek i Tomasz Stańko. Jako solista brał udział w projektach z Grzegorzem Turnauem, Ewą Bem, Markiem Piekarczykiem, Joanną Słowińską, Jackiem Cyganem, Renatą Przemyk, Andrzejem Sikorowskim, zespołem BratHanki i Kapelą ze wsi Warszawa.

Stanisław Słowiński

Jeden z najbardziej aktywnych muzyków młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Laureat Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors z autorskim projektem Stanisław Słowiński Quintet. Laureat Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014. Wielokrotnie nominowany w kategoriach „Skrzypce” oraz „Nowa nadzieja” w ankiecie Jazz Top czytelników „Jazz Forum”.

Kukurba & Słowiński Project

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA