Komunikat archiwalny

Najpiękniejsze drzewko emausowe – konkurs Muzeum Krakowa

Muzeum Krakowa już po raz siódmy zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejsze drzewko emausowe. Nawiązuje ono do tradycyjnych drzewek życia, które można było znaleźć w drugi dzień Świąt Wielkanocnych na straganach dorocznego kiermaszu odpustowego koło klasztoru norbertanek na Zwierzyńcu.

Najpiękniejsze drzewko emausowe – konkurs Muzeum Krakowa
Fot. T. Kalarus / Muzeum Krakowa

Prace nawiązujące formą do tych tradycyjnych drzewek, wykonane dowolną techniką i z dowolnych materiałów, można przynosić na skwer przed klasztorem norbertanek na ul. Kościuszki 88 w sobotę, 4 kwietnia, od godz. 11.00 do 12.00. Potem drzewka zostaną przeniesione do Domu Zwierzynieckiego na ul. Królowej Jadwigi 41, gdzie będą obradować jurorzy.

Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: dzieci (do 12 lat), młodzież (12–18 lat), dorośli (powyżej 18 lat). Rodziny oraz grupy z przedszkoli i szkół organizatorzy zapraszają do osobnej kategorii drzewek, wyodrębnionej specjalnie dla nich. Można spróbować swoich sił również w kategorii tradycyjne drzewko życia, które powinno być rzeźbione w drewnie, malowane, z figurką ptaka na sprężynce.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się podczas Przystanku Emaus w Domu Zwierzynieckim w wielkanocny poniedziałek, 12 kwietnia, o godz. 12.00. Dodatkowo każdy z gości będzie mógł tego dnia oddać głos na wybrane drzewko z każdej kategorii. Zwycięzcy głosowania otrzymają specjalną nagrodę publiczności.

Tegoroczne drzewka emausowe będzie można oglądać na pokonkursowej wystawie w Domu Zwierzynieckim od 13 kwietnia do 10 maja.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej muzeumkrakowa.pl.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także