Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Muzeum Książąt Czartoryskich nagrodzone!

Muzeum Narodowe w Krakowie znalazło się wśród laureatów nagrody Property Design Awards 2020. Zostało ono docenione za aranżację wnętrz i ekspozycję Muzeum Książąt Czartoryskich. Ten tydzień przyniósł MNK także nominację do nagrody MocARTy radia RMF Classic.

Fot. Tomasz Markowski / Muzeum Narodowe w Krakowie

Otwarcie Muzeum Książąt Czartoryskich stało się wyjątkowym wydarzeniem 2019 roku nie tylko ze względu na ponowne udostępnienie kolekcji, ale także dzięki nowej ekspozycji i aranżacji wnętrz pałacu. Nowoczesna przestrzeń, jednocześnie nawiązująca do tradycji, została doceniona w konkursie organizowanym przez portal Propertydesign.pl – Property Design Awards 2020. Muzeum Książąt Czartoryskich otrzymało nagrodę w kategorii „Design - Wnętrza: obiekty publiczne”. Za nową aranżację wnętrz odpowiadała pracownia ART FM.

Nagrody zostały wręczone 6 lutego w Katowicach. O ostatecznym zwycięstwie Muzeum Książąt Czartoryskich zadecydowało jury oraz czytelnicy portalu, którzy oddali swoje głosy w internetowym plebiscycie.

Propertydesign.pl to jeden z najważniejszych portali poświęconych tematyce designu i architektury, skierowany do profesjonalistów z branży. 

To nie koniec dobrej passy MNK  – 5 lutego ogłoszono nominacje do nagrody MocArtów radia RMF Classic, gdzie Muzeum Książąt Czartoryskich zostało docenione w kategorii „Wydarzenie roku 2019.”

Nominacja została przyznana za „przywrócenie widzom najstarszej polskiej kolekcji muzealnej i ukazanie jej w nowej aranżacji”. W uzasadnieniu wyboru można przeczytać także, że „nowy pałac to muzeum kompletne: nowoczesne, dostępne, otwarte, ale jednocześnie nawiązujące do tradycji. Subtelne, świadome i eleganckie eksponowanie prac z kolekcji oraz ich nowoczesne ujęcie przy zachowaniu tradycji i rangi prezentowanych dzieł powodują, że muzeum stało się miejscem na światowym poziomie”.

O tym, kto zostanie laureatem 10. Jubileuszowego plebiscytu MocArty, zadecydują internauci i słuchacze RMF Classic. Swoje głosy można oddawać do 26 lutego na stronie internetowej radia.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-02-07
Data aktualizacji: 2020-02-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź