Komunikat archiwalny

Powstanie całoroczne centrum sportów zimowych

Jest nowa propozycja obiektu przeznaczonego do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dwa sztuczne lodowiska, w tym jedno do curlingu, krytą pływalnię, oświetloną igielitową górkę dla początkujących narciarzy, wielofunkcyjną trasę biegową, plac do jazdy na deskorolkach i rolkach oraz zaplecze gastronomiczno-restauracyjne – przewiduje projekt całorocznego centrum sportów zimowych.

Powstanie całoroczne centrum sportów zimowych
Fot. Przemysław Markiewicz-Zahorski – ARCHI-PLUS

Na przełomie lutego i marca Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ogłosi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej w celu uzyskania pozwolenia na budowę dla tego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Obiekt powstanie na terenie należącym do miasta, w rejonie ulic Lipskiej i Myśliwskiej, w Dzielnicy XIII Podgórze. Lokalizacja i charakter inwestycji są zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Tego typu kompleks jest niezwykle potrzebny ze względu na intensywną zabudowę mieszkaniową w tym rejonie, przy jednoczesnym niedoborze infrastruktury sportowej. Stworzy dogodne warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu nie tylko przez mieszkańców Płaszowa i powstającego Nowego Miasta, ale także dla wszystkich krakowian – dzięki dogodnym połączeniom środkami komunikacji miejskiej z pozostałymi dzielnicami.

Centrum Sportów Zimowych wizualizacja górka

Planowany obiekt będzie łączył wiele funkcji i stworzy szerokie możliwości uprawiania sportu i rekreacji. Stok narciarski może w razie potrzeby przemienić się w górkę saneczkową, z oświetlonej 700-metrowej trasy biegowej będą mogli korzystać – w zależności od pory roku – narciarze, rowerzyści, amatorzy jazdy na nartorolkach czy biegacze.

Budynek centrum sportów zimowych ma być samowystarczalny energetycznie. Opracowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie pozwolenia na budowę otworzą drogę do starań o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację tej inwestycji.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także