Komunikat archiwalny

„Smartfon” straży miejskiej w Teatrze Ludowym

We wtorek, 10 grudnia w Teatrze Ludowym odbyła się premiera spektaklu Straży Miejskiej Miasta Krakowa „Smartfon, czyli opowieści o tym, jak Czarodziej i Smok pokonali Cyberbestiora”, skierowanego do dzieci w wieku 8-11 lat.

„Smartfon” straży miejskiej w Teatrze Ludowym
Fot. telewizja.krakow.pl

Historię Adasia, który za pomocą czarów poznaje prawidłowe sposoby zachowania zna prawie każde dziecko w Krakowie. Nic dziwnego, gdyż pierwszy spektakl profilaktyczny przygotowany przez strażników miejskich „W królestwie zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach” obejrzało już ponad 25 000 młodych widzów.

Pozytywne opinie nauczycieli, reakcje dzieci na przygody Adasia i sugestie pedagogów skłoniły strażników do stworzenia drugiej części przygód chłopca zatytułowanej „Smartfon, czyli opowieść o tym, jak Czarodziej i Smok pokonali Cyberbestiora”.

 

Adaś uczy się teraz w szkole podstawowej i właśnie dostał swój wymarzony prezent - smartfon. Niestety – jak każdy jego użytkownik, musi się zmierzyć z zagrożeniami czyhającymi na dzieci korzystające z telefonów bez kontroli rodziców oraz bez wiedzy na temat niebezpieczeństw w Internecie.

Hejt, nieprawdziwe treści, ośmieszanie i poniżanie innych, umawianie się przez internet z nieznajomymi, umieszczanie danych wrażliwych na portalach społecznościowych – to tylko niektóre z zagrożeń, o których strażnicy ds. profilaktyki rozmawiają z Adasiem.

Aktywność w Internecie to nieodłączny element życia młodych ludzi, dlatego tak ważne jest żeby dzieci świadomie i odpowiedzialnie z niego korzystały. W przedstawieniu mowa jest też o pozytywnych stronach sieci, takich jak przydatne informacje na każdy temat, możliwość kontaktu ze znajomymi, poszerzanie wiedzy, dostęp do muzyki, filmów.

Czarodziej, Smok Barbakus i strażnicy ds. profilaktyki starają się nauczyć Adasia jak dbać o swoje bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, jak być aktywnym i odpowiedzialnym, mając jednocześnie świadomość internetowych zagrożeń.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także