Komunikat archiwalny

Ulicami Krakowa przejedzie Tramwaj Praw Człowieka

10 grudnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Praw Człowieka. Z tej okazji ulicami Krakowa przejechał Tramwaj Praw Człowieka. Trasa przejazdu prowadziła od Salwatora do Wzgórz Krzesławickich, z przejazdem przez pl. Wszystkich Świętych.

Ulicami Krakowa przejedzie Tramwaj Praw Człowieka
Fot. materiały prasowe

Przejazd specjalnym tramwajem zorganizowano z inicjatywy Rady ds. Równego Traktowania. To mobilny punkt rozmowy o równości, wolności, solidarności i otwartości oraz o sposobach przeciwdziałania dyskryminacji w naszym mieście. Akcja miała zachęcić mieszkańców Krakowa do zapoznania się z miejskimi projektami i inicjatywami na rzecz otwartego społeczeństwa.

W tramwaju dla podróżujących przygotowany został specjalny punkt poradnictwa antydyskryminacyjnego, prawnego i psychologicznego. Dodatkowo odbył się maraton pisania listów Amnesty International, zaplanowano także „Spotkanie w tramwaju”, w celu odszukania ścieżki dialogu i porozumienia oraz możliwość rozmowy z osobami postrzeganymi stereotypowo, często wykluczonymi.

W tramwaju była także strefa NGO, w której organizacje pozarządowe działające w Krakowie na rzecz równego traktowania prezentowały działania i projekty. We współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym zorganizowany został także kącik z atrakcjami dla najmłodszych.

Tramwaj był dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i niesamodzielnych, wydarzenie tłumaczono także na język migowy.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także