Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Centrum Kultury Podgórza zaprasza na Koncert Noworoczny

Na styl wiedeński – muzycznie, „w towarzystwie” klasyków i w wyjątkowej teatralnej scenerii. Tak zapowiada się powitanie 2020 roku podczas Koncertu Noworocznego organizowanego przez Centrum Kultury Podgórza, który odbędzie się 1 stycznia 2020 r., o godz. 16.00 i 19.30 w Teatrze im. J. Słowackiego. Bilety do nabycia w kasie Teatru.

Fot. Centrum Kultury Podgórza
Centrum Kultury Podgórza

Wzorowany na słynnych koncertach filharmoników wiedeńskich, Koncert Noworoczny jest organizowany cyklicznie od 1993 r. W ramach wydarzenia orkiestra − od 27 lat niezmiennie Kamerata Krakowska − wykonuje utwory muzyki klasycznej i operetkowej. Tym razem będą to najsłynniejsze walce, polki i arie operetkowe J. Straussa, arie operowe W. A. Mozarta oraz galop H. CH. Lumbye.

Orkiestrę poprowadzi Michał Dworzyński – zdaniem wielu krytyków jeden z najbardziej utalentowanych dyrygentów Europy młodego pokolenia. Zaśpiewa wybitna polska solistka Joanna Freszel (sopran) – zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień w ramach krajowych i międzynarodowych konkursów, koncertująca z polskimi i zagranicznymi orkiestrami. Dopełnieniem całości będzie zabytkowe, majestatyczne wnętrze Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (Duża Scena), w którym odbędzie się to wyjątkowe wydarzenie. Nie zabraknie również dodatku do muzycznej uczty w postaci toastu szampanem, wzniesionego wspólnie przez artystów i gości.

Szczegółowe informacje są dostępne na: ckpodgorza.pl oraz teatrwkrakowie.pl.

plakat

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat