Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kasia Pietrzko zagra na Wola Piano Jazz Festival

W sobotę, 14 grudnia w Klubie Kultury Wola nastąpi trzecia odsłona tegorocznej edycji Wola Piano Jazz Festival. Przed fanami kameralnego jazzu wystąpi znakomita pianistka, aranżerka i kompozytorka jazzowa – Kasia Pietrzko.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Przypomnijmy, że festiwal jazzowy na Woli Justowskiej ma charakter cyklicznych, comiesięcznych koncertów. Pierwsze dwie odsłony cieszyły się dużym powiedzeniem. Teraz czas na trzecią jego odsłonę, w której rolę główną odegra Kasia Pietrzko, utalentowana artystka jazowa, laureatka „Mateusza” Trójki Polskiego Radia w kategorii Debiut Roku za debiutancką płytę „Forthright Stories” oraz nagrody Grand Prix Jazz Melomani 2018 w kategorii Nadzieja Melomanów. Pianistka była nominowana do nagrody Fryderyki 2018 w kategorii Debiut Roku. W opinii wybitnych polskich muzyków jazzowych charakteryzuje ją zmysł improwizatorski, wyobraźnia harmoniczna i brzmieniowa kreatywność. W lutym 2018 roku zagrała pierwszy koncert z Tomaszem Stańko, który zapowiadał dalszą współpracę i jesienną, wspólną europejską trasę koncertową...

Kasia Pietrzko jest absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej. Swoje umiejętności doskonaliła również w Nowym Jorku u Aarona Parksa, Taylora Eigsti, Johny’ego O’neala, Aarona Goldberga i Kenny’ego Wernera. W 2015 roku wraz z zespołem Stanisława Słowińskiego zdobyła Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie. Debiut pianistki „Forthright Stories” został bardzo pozytywnie przyjęty przez krytyków i środowisko w kraju i za granicą otrzymując najwyższe oceny. Został nagrany z Corcoranem Holtem (USA) na kontrabasie oraz Piotrem Budniakiem na perkusji.

Kasia Pietrzko - Wola Piano Jazz Festival - plakat

– Ten Festiwal to magia. Być może to zasługa kameralnej sali, w której publiczność siedzi dookoła artysty. Może chodzi o wyjątkową, wręcz intymną relację odbiorcy i jazzmana, zmniejszenie dystansu, dopuszczenie do własnych emocji artysty. Jedno jest pewne, od samego początku festiwalowi towarzyszy magia, pasja i otwartość, i właśnie do takiej, dojrzałej do poszerzania kulturowych i muzycznych gustów publiczności, skierowane jest to wydarzenie. Każdemu z koncertów towarzyszy spotkanie z artystą, możliwość rozmowy, poznania drugiego człowieka. Sprzyja temu miejsce, w którym odbywa się festiwal, przestrzeń pełna dobrej energii, położona w malowniczej Woli Justowskiej, dzielnicy Krakowa oddalonej o kilka minut od centrum miasta – mówi Maciej Trifonidis, pomysłodawca Festiwalu.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Więcej informacji na Facebooku na stronie Klub Kultury Wola – filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki oraz Wola Piano Jazz Festival.

ADRES: ul. Królowej Jadwigi 215, Kraków
pokaż metkę
Autor: Mirosław Paluchowski
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat