Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Grudzień w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie zaprasza na grudniowe zajęcia edukacyjne. Najmłodsi dowiedzą się wielu pożytecznych rzeczy, m.in. jak wykorzystać niepotrzebną makulaturę i stworzyć z niej świąteczne ozdoby. Na zajęciach drukarskich każdy z uczestników wykona ozdobną kartkę i dowie się skąd wywodzi się tradycja wysyłania życzeń oraz skąd pochodzi nazwa „pocztówka”. MIM nie zapomniało również o zajęciach dla dorosłych przygotowując dla nich specjalną propozycję gry miejskiej połączonej z ideą escape roomu.

Fot. Muzeum Inżynierii Miejskiej
Muzeum Inżynierii Miejskiej

„Tajni agenci w muzeum” pojawią się w piątek, 13 grudnia, w godz. 18.00-19.00, mając do wykonania następującą misję: „odbierz zaszyfrowany list, rozwiąż zagadki i odkoduj wiadomości”. Ta propozycja skierowana jest do dla dorosłych i odbywa się w przestrzeni wystawy, w formule łączącej grę miejską z ideą escape roomu. Można wziąć w niej udział również po uprzedniej rezerwacji miejsca.

Następnego dnia w sobotę, 14 grudnia, w godz. 12.00-13.00 organizatorzy z MIM proponują „Zajęcia drukarskie – świąteczne kartki”, podczas których uczestnicy poznają historię powstania pierwszych kartek świątecznych. Dowiedzą się, skąd wywodzi się tradycja wysyłania życzeń oraz skąd pochodzi nazwa „pocztówka”. Każdy uczestnik wykona własną, wyjątkową kartkę, na której wytłoczy świąteczny motyw za pomocą prasy drukarskiej. To kolejna propozycja skierowana do rodzin z dziećmi od 7 lat. Organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację.

I wreszcie w niedzielę, 15 grudnia, w godz. 12.00-13.00 odbędą się zajęcia pt. „Złam ten szyfr – szyfry dla początkujących”, podczas których uczestnicy przekonają się, że szyfr Ottendorfa ma tylko trudną nazwę i poczują się jak Sherlock Holmes podczas łamania zapisanych nim tajnych wiadomości. Uczestnicy zaszyfrują  wiadomości jak Juliusz Cezar czy Leonardo da Vinci. Używając szyfru płotkowego dowiedzą się czy ma coś wspólnego z płotkiem lub płotką. Na te zajęcia organizatorzy zapraszają rodziny z nieco starszymi dziećmi – w wieku od 8 lat. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Równocześnie Muzeum Inżynierii Miejskiej przypomina, że w każdą sobotę i niedzielę o godz. 11.00, 13.00, 15.00 odbywają się zajęcia w strefie kreatywności „Miasto w budowie”, w których uczestnicy mogą zbudować z megaklocków miasto przyszłości, stworzyć mapę okolicy, poznać słynne konstrukcje i budowle, a nawet zaprojektować własny dom marzeń. Aby wziąć udział w zajęciach konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Rezerwacje na zajęcia przyjmowane są  od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Można ich dokonać wysyłając wiadomość na adres e-mail: rezerwacja@mim.krakow.pl lub skontaktować się telefonicznie – tel. 12 428 66 00 wew. 11. Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie znajduje się na Kazimierzu, przy ul. św. Wawrzyńca nr 15.

Więcej informacji na stronie internetowej MIM oraz na Facebooku.

ADRES: ul. Świętego Wawrzyńca 15, Kraków
pokaż metkę
Autor: Mirosław Paluchowski
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat