Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Tramwaj patriotyczny” znów wyjechał na ulice Krakowa

W poniedziałek, 11 listopada ulicami miasta po raz 27. przejechał „Tramwaj patriotyczny”. Jak co roku zabrzmiały w nim polskie pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów małopolskich szkół. Organizatorzy zaprosili wszystkich do wspólnego śpiewania. Czekały śpiewniki, biało-czerwone chorągiewki, okolicznościowe plakietki i ulotki.

Fot. Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana / materiały prasowe
Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana / materiały prasowe

Tramwaj kursował w godzinach 10.30-14.30 na trasie wokół Plant, ulicami Starowiślną, Dominikańską, Franciszkańską, Dunajewskiego, Podwale, Basztową, Długą, Kamienną, al. Powstania Warszawskiego, ul. Grzegórzecką i Dietla. W tym roku, ze względu na remont rozjazdów przy Poczcie Głównej, trasa została poprowadzona przez ronda Mogilskie i Grzegórzeckie.

„Tramwaj patriotyczny” to jeden z elementów projektu „Młodzież pamięta”, organizowanego w Małopolsce od 2002 r. przez Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” i Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja, a zarazem pokazanie, że młodzież pamięta o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski. Realizacja projektu związana jest z szeroką akcją informacyjną, połączoną z rozpowszechnianiem przez młodzież na terenie kilkudziesięciu małopolskich gmin okolicznościowych materiałów.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat