Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

O słynnej Hermenegildzie na scenie Krakowskiego Forum Kultury

W Krakowskim Forum Kultury zobaczymy niezwykłą odsłonę cyklu Scena Monodramu KFK. W piątek, 15 listopada zawita do Forum Hermenegilda Kociubińska, jedna z postaci z Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Tym razem stanie się bohaterką monodramu w reżyserii Doroty Kaczor.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Hermenegilda to uosobienie artystki, która lata świetności ma za sobą. Nie jest jednak w stanie pogodzić się z tym, że przestała przebywać w środowisku artystycznym. Nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji.

Czarę goryczy przepełnia brak zaproszenia na bal do szanowanego w środowisku artystycznym profesora Bączyńskiego. Hermenegilda postanawia zorganizować konkurencyjne przyjęcie, odgrywając samotnie skecze z Teatrzyku Zielona Gęś oraz ucząc wyimaginowanych gości zasad savoir-vivre’u. Pojawią się więc takie postacie, jak Pies Fafik, Zielona Gęś czy Zamarzający Chłopczyk.

Spektakl oparty jest na skeczach z Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz na twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima dla dorosłych. Podczas przedstawienia usłyszymy także piosenki z repertuaru Violetty Villas i Hanki Ordonówny.

Spektakl zobaczymy na scenie przy ul. Mikołajskiej 2. Początek o godz. 19.00.

Hermenegilda K plakat

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat