Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Porozmawiaj z notariuszem o dysponowaniu majątkiem

30 listopada, w ostatnią sobotę miesiąca, samorząd notarialny organizuje kolejną edycję Dnia Otwartego Notariatu. W tym roku rejenci zapraszają do rozmowy na temat zabezpieczenia dorobku swojego życia. Rady od ekspertów będzie można zasięgnąć w hotelu Pałac Bonerowski przy ul. św. Jana 1 w godz. od 10 do 16.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

„Przezorny zawsze ubezpieczony” - tak głosi przysłowie, które m.in. w zakresie dbania o bezpieczeństwo własnego majątku ma szczególne znaczenie dla osób niemających pełnego rozeznania w zakresie formalnych narzędzi, które daje im ustawodawca, by mogły zabezpieczyć dorobek swojego życia. Dlatego warto zawczasu zdobyć stosowną wiedzę na temat rozwiązań prawnych, z których możemy skorzystać przy dysponowaniu własnym majątkiem. Pomocą w tym względzie zawsze służą notariusze, w kancelariach których można zasięgnąć informacji w tym zakresie.

Dodatkowo, by zachęcić do korzystania z tej wiedzy, raz do roku, od 10 lat - w ostatnią sobotę listopada - w wybranych miastach notariusze udzielają porad i informacji prawnych z zakresu spraw, które na co dzień można załatwić w każdej kancelarii notarialnej.

Spotkanie informacyjne z notariuszem zawsze jest bezpłatne i warto z niego skorzystać w szczególności, gdy rozważamy kupno lub sprzedaż nieruchomości, przekazanie majątku najbliższym, w tym sporządzenie testamentu. Nieustanne zmiany w przepisach i ciągle niewystarczająca wiedza o prawach i obowiązkach związanych z bezpiecznym dysponowaniem własnym majątkiem skłania samorząd notarialny do kontynuowania akcji edukacyjnej odbywającej się pod nazwą Dzień Otwarty Notariatu.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Krakowa i okolic do skorzystania z tej ogólnopolskiej akcji poradniczo-edukacyjnej organizowanej przez samorząd notarialny.

Dzień Otwarty Notariatu

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat