Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pary na medal

W tym tygodniu 32 pary otrzymają Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Wręczy je Anna Okońska-Walkowicz, pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa ds. polityki senioralnej. Uroczystości odbędą się 22 i 24 października w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Lubelskiej 27.

Fot. Wiesław Majka
Wiesław Majka

We wtorek, 22 października medale i listy gratulacyjne odbiorą pary świętujące 70., 60., 52. i 50. rocznicę ślubu. Dwa dni później życzenia i gratulacje popłyną w kierunku piętnastu małżeństw z minimum 50-letnim stażem.

Przypomnijmy, że wnioski o nadanie Medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” od jubilatów lub ich rodzin przyjmuje Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. Można je składać przy ul. Basztowej 22 lub w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców na ul. Przy Rondzie 6. Zgłoszenia o nadanie Medalu „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” można składać w roku kalendarzowym, w którym będzie obchodzona 50. rocznica zawarcia małżeństwa. Jeżeli rocznica przypada w styczniu lub lutym danego roku, wnioski można składać od 1 listopada roku poprzedzającego.

Odznaczenia parom obchodzącym złote gody nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Jubilaci są informowani listem gratulacyjnym z kancelarii Prezydenta RP o przyznanych medalach. Następnie otrzymują oficjalne zaproszenie na uroczystość, której organizatorem jest Urząd Stanu Cywilnego w Krakowie.

Podczas uroczystości wręczane są odznaczenia, dyplomy, drobne upominki, składane gratulacje oraz wznoszone toasty. Jest to ceremonia bardzo uroczysta, mogą w niej uczestniczyć członkowie rodzin i znajomi rodziny jubilatów.

pokaż metkę
Autor: JOANNA KORTA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat