Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Teatr KTO zaprasza na spektakle

W najbliższy piątek i sobotę, 11 i 12 października warto wybrać się do Teatru KTO. Na Scenie Klasycznej AST przy ul. Warszawskiej 5 zobaczymy „Raport Panika”, spektakl nagrodzony główną nagrodą Zygmunta Duczyńskiego na OFF Kontrapunkcie w 2018 roku oraz „Chór sierot” - hipnotyzującą opowieść o samotności.

Fot. Wacław Pyzik / materiały prasowe Teatr KTO
Wacław Pyzik / materiały prasowe Teatr KTO

W piątek, 11 października wystawiony zostanie „Raport Panika”. Spektakl ten to hybryda: autorska i przede wszystkim osobista forma wypowiedzi z elementami stand-upu, performance’u i wideo artu. Kolażowo oparty jest na motywach „Dziennika panicznego” Rolanda Topora oraz tekstach własnych Artura „Arti” Grabowskieg. Podczas występu widz będzie miał okazję odczuć cały wachlarz mocji. Od radości, zrywania boków ze śmiechu, przez zamyślenie, po autentyczne obrzydzenie. Wszystko to dzięki fabularnej konstrukcji spektaklu. Początek ma lekki, kabaretowy charakter, jednak wraz z rozwojem akcji, Grabowski porusza coraz bardziej kontrowersyjne tematy, a przedstawienie będące z początku niewinnym gagiem staje się coraz poważniejsze, wbija publiczność w fotele i powoduje konsternację.

Sobota, 12 października to w Teatrze KTO czas na wyjątkowy spektakl „Chór sierot” w reżyserii Jerzego Zonia. Aktorzy występujący w sztuce mają jednakowe stroje, ciężkie buty, sztywne tornistry i skromne fryzury, działają synchronicznie i z ogromnym wyczuciem. Jednak chór, który nie śpiewa, nie mówi i nawet się nie uśmiecha, robi przedziwne wrażenie. Spektakl pozbawiony jest tekstu i trwa dokładnie tyle, ile III Symfonia (zwana też Symfonią Pieśni Żałosnych) Henryka Mikołaja Góreckiego, która towarzyszy aktorom od początku do końca przedstawienia, wyznaczając rytm całej opowieści. Każda sztuka trwa równo 52 minuty i 6 sekund.

Oba spektakle rozpoczną się o godz. 19.00 na Scenie Klasycznej AST przy ul. Warszawskiej 5.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat