Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Międzynarodowe Biennale Architektury rozpoczęte

Już po raz kolejny Miasto Kraków oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich jest gospodarzem Międzynarodowego Biennale Architektury. Impreza potrwa w Centrum Kongresowym ICE do środy, 9 października. Uroczystego otwarcia MBA 2019 dokonał zastępca prezydenta Krakowa Jerzy Muzyk.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Tegoroczne biennale nosi tytuł „Połączenia – miasto i rzeka”. Wraz ze zmianą roli historycznych centrów europejskich miast, z roli bazy przemysłowej na role rekreacyjne, kulturalne i edukacyjne, zmienia się także sytuacja rzek w miastach. Nie inaczej jest w Krakowie, gdzie częścią dziedzictwa historycznego jest także architektura. Wisła, płynąca przez Kraków, była niegdyś centralną arterią transportową dla gospodarki miejskiej. To uległo zmianie. Rzeka nadaje dzisiaj miastu przede wszystkim walorów rekreacyjnych, przez swe spokojne wody i zielone brzegi.

W biennale udział bierze prawie około 600 uczestników z całego świata. W ramach wydarzenia odbędą się trzy konkursy: architektoniczno-urbanistyczny, multimedialny i seminarium. Pula nagród to 140 tys. zł.  

Do konkursów zaproszono profesjonalistów, naukowców i studentów takich dziedzin jak: architektura, urbanistyka, fotografia, sztuka filmowa, historia, historia sztuki, dziedzictwo kulturowe, studia miejskie, socjologia, antropologia, komunikacja, a także turystyka, przyroda czy geografia.

Każda z dotychczasowych edycji biennale stanowiła forum wymiany pomysłów i doświadczeń dla architektów z całego świata. Towarzyszące temu wydarzeniu konkursy, wystawy, prezentacje i wykłady są unikalną w tej części Europy atrakcją dla wszystkich związanych z architekturą. 

Szczegółowy program MBA 2019 dostępny jest na stronie sarp.krakow.pl.

pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat