Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Remiza w Kościelnikach odebrana przez operatora

Remiza strażacka w nowohuckich Kościelnikach ma już gospodarza. Wybudowany na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich nowoczesny budynek został odebrany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kościelnikach.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Przypomnijmy: budowa remizy dla strażaków – ochotników z Kościelnik trwała od jesieni 2017 roku. Wykonawca zadania - firma Murkrak Sp. z o.o. – zaczął od oczyszczenia terenu: rozebrany został murowany barak, blaszana wiata i garaż. Rozpoczęto roboty ziemne, a teren przygotowano pod wykonanie fundamentów. Od wiosny 2018 roku, wykonawca ruszył z zasadniczymi pracami fundamentowymi. Następnie stawiane były kolejne ściany elewacyjne budynku oraz ścianki działowe. W czerwcu 2018 roku rozpoczął się montaż więźby dachowej, a następnie układanie dachu, a na wieży strażniczej położono tynk. Zaraz potem wykonawca zamontował okna, drzwi i bramy garażowe. Realizacja zadania zakończyła się w sierpniu, a na początku września budynek został odebrany przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Remiza strażacka w Kościelnikach powstała według projektu krakowskiego Biura Projektów i Ekspertyz ARCHIKON. Jest to budynek parterowy z poddaszem użytkowym. Znajduje się tam garaż dla wozów strażackich, sala ćwiczeń, pomieszczenia biurowe oraz zaplecze sanitarne. Remiza jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wartość inwestycji to 3,5 mln zł.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat