Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Światowy Dzień Turystyki. Przewodnicy mieszkańcom

W 1979 roku Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) ustanowiła dzień 27 września Światowym Dniem Turystyki (ŚDT). Obecnie jest to największa międzynarodowa impreza w turystyce. Obchody tego dnia mają na celu kształtowanie społecznej świadomości na temat roli turystyki we współczesnym świecie w aspekcie kulturowym, politycznym i gospodarczym. Co roku organizatorom towarzyszy inne hasło przewodnie. W tym roku jest nim „turystyka i miejsca pracy – lepsza przyszłość dla wszystkich”.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Włączając się w obchody Światowego Dnia Turystyki, Federacja Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie pragnie pokazać, że zawód przewodnika wymaga ogromnej wiedzy i umiejętności. Ustawicznie kształcone są nowe kadry. W 2019 roku kwalifikacje przewodnika turystycznego po Krakowie, potwierdzone zdanym egzaminem, uzyskały w Federacji 33 osoby.

Z tej okazji krakowska Federacja zaprasza w niedzielę, 29 września, na bezpłatne wycieczki w 140 rocznicę założenia najstarszego Muzeum Narodowego w Polsce. Wycieczki „Jak powstało Muzeum Narodowe w Krakowie, początki kolekcji” przeprowadzą nowi przewodnicy, którzy otrzymali swe certyfikaty 24 września (o wydarzeniu tym piszemy tutaj).

Wycieczki rozpoczną się o godzinach 10.30 i 11.30. Spotkanie przed Muzeum Narodowym, Oddział Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach (Rynek Główny 3).

Liczba miejsc limitowana. Zgłoszenia przyjmowane są w sobotę, w godz. 9.00-14.30, tel. 12 422 09 04.

pokaż metkę
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat