Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ulice Królewska, Podchorążych i Bronowicka jak nowe

Droga i torowisko prowadzące do Bronowic zostały już odebrane przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Jednak prace jeszcze się nie zakończyły. Arterie odzyskały dawną świetność, wykonawca na zakończenie wszystkich prac zgodnie z umową ma jeszcze kilka dni.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Na miejscu wciąż pracują ekipy przygotowujące małą architekturę, montowane są barierki odgradzające jezdnię od chodników, trwa regulacja włazów w ciągach pieszych, montowane jest nowe oznakowanie, ale także ławki, kosze na śmieci. Nasadzana jest zieleń i siana trawa – wszystko po to, by już wiosną, a może jeszcze późną jesienią tego roku zieleń przy ul. Królewskiej stała się oszałamiająco piękna i umiejętnie podkreśliła walory zmodernizowanej arterii.

Wykonawca na zakończenie prowadzonych od 12 miesięcy prac oraz na zgłoszenie inwestycji do odbioru miał czas do niedzieli, 22 września. Po zgłoszeniu gotowości inspektorzy ZDMK przystąpią do odbioru. Był to moment, w którym inwestor, czyli Zarząd Dróg Miasta Krakowa i wykonawca spółka ZUE – potwierdziły wykonanie zobowiązania określonego w umowie, otworzyły tym samym prawo do żądania wynagrodzenia ze strony wykonawcy oraz wyznaczyły początek biegu terminów rękojmi za ewentualne wady.

Mieszkańcy Krowodrzy na bieżąco śledzą postępy prac, to również dzięki nim udaje się szybko reagować w przypadku wykrycia ewentualnych niedoróbek. Następnym krokiem jest zwrócenie się do wykonawcy z prośbą o usunięcie braków, ale jak już zostało wspomniane – jest jeszcze za wcześnie, by żądać poprawek. Spółka ZUE wciąż pracuje i zgodnie z umową do niedzieli ma czas na zakończenie wszystkich robót.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat