Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Mieszkańcy Krakowa, Przedsiębiorcy Turystyczni! [ankieta]

Turystyka w Krakowie pełni bardzo ważną funkcję gospodarczą, miasto systematycznie przyciąga coraz więcej osób, a ekonomiczne konsekwencje rozwoju turystyki są znaczące. Ten stały wzrost ruchu turystycznego przynosi nie tylko dochód do budżetu miasta i zasila budżety mieszkańców żyjących z obsługi turystów, tworzy miejsca pracy, ale też przysparza wiele problemów społecznych takich jak wyludnienie historycznego centrum, wzrost cen usług, mieszkań i nieruchomości, degradacja naturalnych zasobów. Konsekwencje rozwoju turystyki w naszym mieście są wielorakie, zarówno pozytywne jak i negatywne.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Podjęte przez międzyuczelniany zespół naukowców badania mają na celu identyfikacje tych konsekwencji jak i uzyskanie opinii od mieszkańców i przedsiębiorców odnośnie rozpoznania aktualnej sytuacji jak i ocenę proponowanych rozwiązań zaradczych. Wasze opinie będę pomocne w opracowaniu polityki zrównoważonej turystyki dla miasta, uwzględniające istotne potrzeby mieszkańców biznesu turystycznego oraz turystów.

Dr hab. prof. AWF Zygmunt Kruczek, dr hab. prof. ndzw. Adam Szromek dr Bartłomiej Walas zapraszają do wypełnienia ankiety zamieszczonej na portalu Profitest.

Link do ankiety:  https://profitest.pl/s/25707/KPXRRHYh

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat