Komunikat archiwalny

Teatr KTO opanuje Rynek Podgórski

We wtorek, 27 sierpnia TEATR przejmie kontrolę nad Rynkiem Podgórskim. A to dopiero początek! Już we wrześniu rozpoczną się prace rewitalizacyjne, mające na celu zagospodarowanie na potrzeby nowej siedziby Teatru KTO budynku kinoteatru „Wrzos” przy ulicy Zamoyskiego. Zanim jednak to nastąpi, zobaczymy nowych gospodarzy obiektu w terenie.

Teatr KTO opanuje Rynek Podgórski
Fot. Michel Spingler/Teatr KTO

W ramach nowego cyklu inicjatyw artystycznych Teatr KTO i Przyjaciele opanują przestrzeń Podgórza, aby zabrać widzów w świat romskiej tułaczki, ucieczki i szukania swojego miejsca na świecie w spektaklu DROM, który wybrzmi na miejskich ulicach dźwiękami cygańskiej muzyki z różnych czasów i stron globu. Zostaniemy też zaproszeni do obserwacji nas samych odbitych w zwierciadle pędu, mechanicznych zachowań tłumu i korporacyjnego wyścigu w oklaskiwanym na całym świecie spektaklu „Peregrinus”.

Teatr KTO Podgórze widowisko

Przedstawienie „Ławka” w absurdalnych sytuacjach pokaże ludzkie gry, które od niewygodnych relacji dwójki bohaterów doprowadzą nas do zaskakującego finału. Zobaczymy, co może kryć się w pozornie błahych gestach, mimice czy spojrzeniach za sprawą duetu Justyny Wójcik i Agnieszki Kuczmowskiej, które w taneczno-ruchowym spektaklu opowiedzą o relacjach międzyludzkich. Będziemy też uczestniczyć w opowieści o kochankach, których płomienne uczucia i namiętności w spektakularny sposób zobrazuje Teatr Ognia Mandragora.

To nie koniec! Pod koniec roku wraz z teatrem będziemy się razem bawić na Podgórskiej Nocy Sylwestrowej.

Do zobaczenia z Teatrem KTO na Rynku Podgórskim już 27 sierpnia. Wstęp wolny!

  • 17.00 „Drom-ścieżkami Romów”, Studio Teatru KTO, reż. Monika Kozłowska
  • 18.00 „Ławka”, reż. Justyna Wójcik
  • 19.00 „Peregrinus”, Teatr KTO, reż. Jerzy Zoń
  • 20.00 „Kochankowie”, Teatr Ognia Mandragora


 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także