Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jak działa zoetrop, czyli warsztaty dla dzieci w Muzeum Fotografii

Gaśnie światło. Milkną rozmowy. Siadamy w wygodnym fotelu i wyruszamy w świat wyobraźni, który klatka po klatce pojawia się na ekranie. Chyba każdy lubi chodzić do kina. Ale czy ktoś z Was zastanawiał się jaki był jego początek? Szczegóły poznamy podczas warsztatów w Muzeum Fotografii (MuFo) dla dzieci.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Jak to się stało, że nieruchome obrazki zaczęły się poruszać? A co było pierwsze- film, czy fotografia?  I co to jest ten cały zoetrop- jakieś dziwne zwierzę, które spróbujemy wytropić, a może tajemnicza maszyna kryjąca zagadki?

W czasie warsztatów będziemy wprawiać kadry w ruch. Zastanowimy się jaką kolejność powinna mieć nasza filmowa opowieść. Sprawdzimy, czy po taśmie biegnie ludzik, czy to tylko śmieszna plama. Dowiemy się też, co jest potrzebne, żeby powstała taka animacja. Na koniec każdy zamieni się w twórcę, zrobi swój własny film i zmierzy się z tytułowym zoetropem.

Do wspólnej zabawy w MuFo  zaproszone są zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Zapisy przyjmowane są do 19 sierpnia, do godz. 15.00 pod numerem tel. 12 634 59 32 w. 31 lub mailowo: magdalena.guzik@mhf.krakow.pl.

Warsztaty odbędą się w Muzeum Fotografii w Krakowie, przy ul. Królowej Jadwigi 220 (przystanek "Sielanka").

pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat