Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pobudź zmysły w Ogrodzie Doświadczeń!

Lato i dobra pogoda sprzyjają poznawaniu i odkrywaniu! Jednym z miejsc, które warto odwiedzić, by poznać prawa fizyki i nie tylko, jest z pewnością Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, czyli Oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej. Sprawdziliśmy, co ogród przygotował dla zwiedzających w sezonie letnim.

Fot. Ogród Doświadczeń
Ogród Doświadczeń

Idea stworzenia w Krakowie sensorycznego parku edukacyjnego, z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki, pojawiła się w środowisku animatorów kultury i ekologów jeszcze w latach 90. ubiegłego stulecia. Kiedy udało się uzyskać zielone światło dla realizacji, inspiracją dla realizatorów stało się, działające od 1996 r., Pole Doświadczeń Zmysłowych w Norymberdze. Nowemu miejscu Rada Miasta Krakowa nadała nazwę Ogrodowi Doświadczeń imię Stanisława Lema, wybitnego krakowianina i obywatela świata.

 

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema jest oddziałem Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Na powierzchni ponad 6 hektarów parku rozmieszczone są: urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, ekspozycja geologiczna „Geo-gródek”, ekspozycja sensoryczna „Zapachowo” i zielony labirynt z cytatami Stanisława Lema – „Lem-birynt”.

W każdym sezonie trwającym od drugiej połowy kwietnia do końca października ogród oferuje zwiedzanie, udział w warsztatach, pokazy spektakularnych eksperymentów naukowych. W tym sezonie Ogród zaprasza rodziny z dziećmi na trzy cykle zróżnicowane pod względem tematycznym, w których każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Zajęcia odbywają się w wybrane soboty i niedziele w godzinach od 11.00 do 11.45, a ich aktualny rozkład znajdziemy na stronie internetowej Ogrodu Doświadczeń.

Zapraszamy też do śledzenia newslettera Kraków.pl, gdzie do końca sezonu będziemy rozdawać naszym czytelnikom zaproszenia do Ogrodu Doświadczeń!

pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat