Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kto wybuduje klaster innowacji na Zabłociu?

Pięć firm złożyło oferty w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich na zaprojektowanie i budowę klastra innowacji społeczno-gospodarczych Zabłocie 20.22. Propozycje są weryfikowane, w ciągu najbliższych tygodni komisja przetargowa podejmie decyzję w sprawie przetargu.

Fot. materiały prasowe / ZIM

Przypomnijmy: ideą klastra innowacji społeczno-gospodarczych Zabłocie 20.22 jest stworzenie wspólnej przestrzeni zapewniającej techniczne i organizacyjne warunki do pracy, nauki, czy spędzania wolnego czasu dla różnych środowisk: startupów i mikroprzedsiębiorstw, grup twórczych, organizacji społecznych, mieszkańców i grup nieformalnych, każdego, kto jest zainteresowany rozwijaniem swej aktywności. Udział w funkcjonowaniu klastra będzie miał też samorząd. Planuje się, że swoją siedzibę w nowej przestrzeni będą miały miejskie instytucje odpowiedzialne za wspieranie inicjatyw społecznych, dialog i współpracę z organizacjami społecznymi. Klaster powstanie w oparciu o dwa istniejące budynki magazynowe przy ul. Zabłocie, w rejonie torów kolejowych.

W ogłoszonym wiosną przez ZIM w Krakowie przetargu na realizację tego zadania w trybie „zaprojektuj i wybuduj” wpłynęło pięć ofert. - Propozycje firm są aktualnie weryfikowane, w ciągu najbliższych tygodni komisja przetargowa podejmie decyzję w sprawie przetargu – informuje Łukasz szewczyk, p.o. dyrektora ZIM w Krakowie.

Warto dodać, że projekt ma unijne dofinansowanie ze środków przewidzianych w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o przetargu można znaleźć tutaj.

logotypy

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-07-15
Data aktualizacji: 2019-07-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź