Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Muzeum Krakowa zaprasza na imieniny św. Krzysztofa

Świętuj razem z Muzeum Krakowa imieniny św. Krzysztofa! Już w niedzielę, 21 lipca zagłęb się w świat kawiarni - ważnego elementu kulinarnego pejzażu Krakowa, który w tym roku uzyskał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej. Jednak kawiarnie to nie tylko przysmaki, ale również miejsce spotkań, w którym kwitła artystyczna atmosfera miasta.

Fot. Muzeum Krakowa

Z tej okazji Muzeum Krakowa przygotowało mnóstwo atrakcji:

Dla dzieci:

  • O godz. 11.00 – Pischinger, a może tort Sachera? – czyli słodko-rodzinne warsztaty z Sylwią Ładygą

Kto z Was nie lubi słodkości? A kto chciałby nie tylko poznać historię najsłynniejszych krakowskich wypieków, którymi zajadali się w dawnym Krakowie, lecz również samemu  spróbować własnych sił i razem z Sylwią Ładygą – wielką miłośniczką sztuki cukierniczej, uczestniczką wielu programów kulinarnych i autorką wyjątkowo smacznego bloga kulinarnego Ostra na słodko – wykonać słodki przysmak?
Obowiązkowa rezerwacja w Centrum Obsługi Zwiedzających info@mhk.pl

Dla dorosłych:

  • O godz. 12.00 – Dawnych wspomnień czar, czyli o Krzysztoforskich kawiarniach – Krzysztof Jakubowski

Jak wspominał odwiedzający Krzysztoforską kawiarnię sam Bolesław Prus? O tym, jak Pałac Krzysztofory wpisał się w historie krakowskich kawiarni, opowie solenizant Krzysztof Jakubowski. Poczujmy zatem smak i klimat najwykwintniejszych krakowskich kawiarni.

  • O godz. 14.00 – Kraków kontra reszta świata. Podróż Krakauerologa po zakamarkach historii Krakowa – Mieczysław Czuma

Spotkanie z wybitnym krakowskim dziennikarzem, publicystą i miłośnikiem Krakowa, który opowie nam, co zostało dzisiaj z dawnego kawiarnianego klimatu Krakowa i jak prezentuje się nasze miasto na tle innych miast dawnego austriacko-węgierskiego cesarstwa.

  • O godz. 17.00 – Mój Kraków – spotkanie z prof. Krzysztofem Zamorskim

Rozmowa z wybitnym polskim historykiem, byłym dyrektorem Biblioteki Jagiellońskiej, który tym razem opowie, czym jest dla niego Kraków, jak magia tego niezwykłego miasta wpłynęła na jego życie i na to, czym się zajmuje.

  • O godz. 19.00 – Wyśpiewaj mi Kraków – muzyczne spotkanie z Martą Bizoń

Pokaż nam sam, jak bardzo kochasz Kraków i zaśpiewaj razem z Martą Bizoń. To pierwszy tego typu koncert, w trakcie którego również Ty będziesz mógł podzielić się ze wszystkimi swoim talentem muzycznym i właśnie dzięki muzyce i pięknym piosenkom o Krakowie wyrazić swoje uczucia do tego miasta.

Wstęp wolny

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-07-12
Data aktualizacji: 2019-07-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź