Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zaplanuj kulturalną środę w Krakowie

Środa w Krakowie to wielkie święto dla fanów grupy Dire Straits i jej frontmana, Marka Knopflera. Ale to nie jedyny koncert, jakiemu warto poświęcić dziś uwagę. Zapraszamy do zapoznania się z kulturalnym kalendarium Krakowa na dziś!

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

W wakacyjne środy Capella Cracoviensis kontynuuje cykl Matinées, czyli letnie koncerty edukacyjne dla juniorów i seniorów. Podczas godzinnych występów, poprzedzonych prelekcją uczestnicy mogą dowiedzieć się interesujących faktów nie tylko na temat prezentowanego utworu, ale i specyfiki czasów, w których on powstawał. Dziś przed słuchaczami zaśpiewa Matylda Staśto-Kotuła (alt). W programie znalazły się kompozycje Roberta Schumanna Gedichte der Königin Maria Stuart op. 135 oraz Johannesa Brahmsa Zwei Gesänge für eine Altstimme mit Bratsche und Klavier op. 91. Spotykamy się o godz. 11.00, tym razem w teatrze Łaźnia Nowa na os. Szkolnym 25.

W Krakowie rozpoczyna się dziś II Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem”! Pomiędzy 10 a 14 lipca uczestnicy konkursu, w czterech kategoriach wiekowych, zmierzą się z repertuarem jednego z najwybitniejszych kompozytorów w historii muzyki. Warto zwrócić uwagę, że konkurs poświęcony jest pianistom poniżej 18. roku życia, czyli młodym talentom. Przesłuchania będą odbywać się codziennie w auli „Florianka” Akademii Muzycznej przy ul. ul. Sereno Fenn'a 15. Więcej o konkursie przeczytamy na stronie www.chopinpodwawelem.com.

Tradycyjnie, w lipcu, zapraszamy na kolejny dzień z Krakowskim Festiwalem Jazzowym. Dziś w Piwnicy Pod Baranami wystąpi Bernard Maseli Trio. Początek o godz. 21.00. W Harris Piano Jazz Bar o godz. 21.30 usłyszymy Sophie Grand Club, w Piec Arcie zagra Piotr Orzechowski, a w Alchemii Mikołaj Trzaska Trio. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie festiwalu: www.cracjazz.com/pl.

Wieczorem czeka nas wielkie wydarzenie w TAURON Arenie Kraków. Przed słuchaczami wystąpi brytyjski wirtuoz gitary – Mark Knopfler. Brytyjski gitarzysta, kompozytor i wokalista przedstawi wybrane utwory premierowe i przypomni starsze dokonania z dorobku solowego i katalogu grupy Dire Straits. Arena zostanie otwarta dla gości o godz. 18.00.

pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat