Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Żeromski” nagrodzony

Oddział Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego jako jedyny w Krakowie otrzymał platynową statuetkę za wysoki poziom opieki i leczenia pacjentów po udarze mózgu.

Fot. 	Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie/ materiały prasowe
Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie/ materiały prasowe

Angels jest projektem międzynarodowym, którego główną ideą jest zwiększenie liczby szpitali przystosowanych do leczenia pacjentów z udarem według najlepszych standardów. Do 2019 roku w projekcie ma się znaleźć 1500 najlepszych ośrodków z całej Europy. Procedura oceniająca oddziały udarowe w całej Europie przebiega pod patronatem Inicjatywy Angels oraz Europejskiej Organizacji Udarowej (ESO). Nagrody przyznawane są kwartalnie. Można zdobyć Status Złoty, Platynowy i Diamentowy (najwyższy).

Neurolodzy w „Żeromskim” do międzynarodowego programu przyłączyli się dwa lata temu. W tym czasie wdrożono wiele udoskonaleń w organizacji pracy oraz w infrastrukturze samego oddziału, dzięki czemu udało się znacznie poprawić wyniki leczenia.

W przypadku udaru czas jest kluczowy. Warunkuje on skuteczność terapii. Zespół Oddziału Neurologii w „Żeromskim” osiągnął średni czas reakcji 33 minut od momentu przyjazdu pacjenta do podania mu leku, średnia krajowa to 60–75 min. Krokiem milowym w usprawnieniu postępowania z pacjentami udarowymi było udostępnienie numeru telefonu udarowego co pozwala na szybki i bezpośredni kontakt z lekarzami i ratownikami pogotowia ratunkowego.

W 2018 roku w Oddziale Neurologii hospitalizowanych było 520 pacjentów z udarem, w 2019 r. – 283 osób.

 

pokaż metkę
Autor: JOANNA KORTA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat