Komunikat archiwalny

Od 20 czerwca remont na rondzie Matecznego

W czwartek, 20 czerwca rozpoczną się prace związane z wymianą szyn na rondzie Antoniego Matecznego. Zastosowana zostanie metoda betono-asfaltowa, dzięki której czas realizacji naprawy skróci się z kilku tygodni do ok. 10 dni.

Od 20 czerwca remont na rondzie Matecznego
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, wymienione zostaną szyny na części przejazdu drogowego na rondzie, w części ul. Wadowickiej oraz na przejeździe drogowym przy ul. Rydlówka.

Kierowcy poruszający się w kierunku Wieliczki muszą liczyć się z niedogodnościami od 20 do 24 czerwca. Na ul. Konopnickiej dostępny będzie jeden pas ruchu do jazdy na wprost (buspas w tym miejscu zostanie zlikwidowany) oraz dwa – do skrętu w prawo w ul. Wadowicką. Przejazd drogowy w ul. Rydlówka zostanie zamknięty. Będzie możliwość objazdu ul. Rzemieślniczą i Skrzyneckiego.

Ruch tramwajów na rondzie zostanie wstrzymany. Szczegółowe informacje na temat objazdów dla pasażerów Komunikacji Miejskiej są dostępne tutaj.

Jednocześnie – w związku z pracami na rondzie Matecznego – termin zamknięcia ruchu tramwajowego na ul. Dietla zostanie przesunięty z 22 na 29 czerwca.

Rondo Matecznego

Adres:
Rondo Matecznego, Kraków

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także