Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pożegnalny koncert „Przy białym fortepianie”

W czwartek, 30 maja po raz ostatni spotkamy się w klinice przy ul. Skawińskiej na koncercie z cyklu „Przy białym fortepianie”.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Podczas ostatniego, 45 koncertu, wystąpią związani z kliniką na Skawińskiej artyści: Mariola Cieniawa, Anna Dymna, Ewa Lipska, Danuta Mroczek-Szlezer, Edyta Piasecka, Anna Polony, Dorota Segda, Bronisław Maj, Stanisław Radwan, Marek Szlezer, Mieczysław Szlezer, Jerzy Trela i Grzegorz Turnau. Program będzie niespodzianką dla publiczności.

Od 23 września 2013 roku klinika na Skawińskiej nosi imię swojego twórcy i wieloletniego kierownika prof. Andrzeja Szczeklika. Z okazji uroczystości nadania imienia klinice, staraniem Fundacji II Kliniki Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum UJ, wyremontowano biały fortepian, który profesor – utalentowany pianista – niegdyś zakupił.

Z inicjatywy następcy prof. Andrzeja Szczeklika, prof. Jacka Musiała, dwa miesiące później zainaugurowano cykl koncertów dla chorych leczonych w klinice i gości. Pierwszy koncert „Przy białym fortepianie” odbył się 23 listopada 2013 roku i od tego czasu występy te organizowane były regularnie co miesiąc, z przerwą wakacyjną.

Podczas koncertów występowali zarówno znani pianiści, profesorowie Akademii Muzycznej, jak i najzdolniejsi studenci i uczniowie szkół muzycznych. Wszyscy zwracali uwagę na znakomitą atmosferę podczas koncertów i świetne porozumienie pomiędzy artystami, a publicznością. Artyści występowali bez honorariów, ale zawsze w pełnej koncertowej gali: panie w długich sukniach, panowie we frakach i garniturach. Tak więc, wokół Białego Fortepianu, przez 5 lat udało się stworzyć niezwykłe, chyba jedyne takie w Polsce, wydarzenie kulturalne. Historia koncertów oraz sylwetki występujących artystów dostępne są na stronie internetowej bialyfortepian.org.

Koncert rozpocznie się tradycyjnie o godz. 17.00, w auli wykładowej II Katedry Chorób Wewnętrznych im. prof. Andrzeja Szczeklika przy ul. Skawińskiej 8.

Koncerty przy Białym Fortepianie ostatni koncert

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat