Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wybory do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Krakowskie organizacje pozarządowe mogą do 31 maja zgłaszać kandydatów do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2019-2022. KRDPP działa od 2012 roku, wybory do tego gremium zorganizowano już trzykrotnie. Zaproszenie do kandydowania wystosowali do krakowskich organizacji pozarządowych odchodzący członkowie Rady III kadencji, którzy doceniają i polecają pracę w KRDPP.

Fot. ngo.krakow.pl
ngo.krakow.pl

„Kandydujcie i miejcie wpływ, bo można dużo więcej osiągnąć w procesie konsultacji i wzmacniania współpracy organizacji pozarządowych” - napisali w liście do organizacji pozarządowych dotychczasowy przewodniczący KRDPP Stanisław Banaś oraz pozostali członkowie. Podkreślają, że KRDPP jest realną i rzeczywistą platformą współpracy z miastem, a obecni w KRDPP radni miejscy chcą włączyć się w pracę na rzecz rozwiązywania problemów społecznych naszego miasta.

Krakowska Rada Działalności Pożytku Publicznego jest organem konsultacyjno-opiniodawczym Prezydenta Miasta Krakowa w zakresie współpracy Gminy Miejskiej Kraków z organizacjami pozarządowymi.

Pracują w niej przedstawiciele: Urzędu Miasta Krakowa, Miejskich Jednostek Organizacyjnych (cztery osoby), Rady Miasta Krakowa (cztery osoby) i organizacji pozarządowych (osiem osób). O efektach pracy Rady poprzednich kadencji można przeczytać na portalu dla organizacji pozarządowych: ngo.krakow.pl w zakładce poświęconej Krakowskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego.

Każda organizacja pozarządowa może zgłosić jednego kandydata do Rady. Organizacja potwierdza zgłoszenie kandydatki/kandydata na formularzu zgłoszeniowym, zgodnie ze sposobem reprezentacji. Kandydatka/kandydat powinni również na formularzu zgłoszeniowym wyrazić zgodę na kandydowanie do KRDPP oraz złożyć oświadczenie o niekaralności za przestępstwa umyślne. Nie można również zapomnieć o wymaganych rekomendacjach – należy załączyć co najmniej trzy rekomendacje innych krakowskich organizacji pozarządowych.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie internetowej ngo.krakow.pl.

Zobacz także:

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA JAŹWIECKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat