Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

O biletach na Komisji Budżetowej

Bilet 15-minutowy zastąpi 20-minutowy, a półgodzinny funkcjonował będzie w miejsce dotychczasowego 40 minutowego? Takie m.in. zmiany w cenniku biletów komunikacji miejskiej zostały zaproponowane przez Zarząd Transportu Publicznego. Temat ten został poruszony na posiedzeniu Komisji Budżetowej.

Jak wyjaśniał Dyrektor Zarządu Transportu Publicznego - Łukasz Franek proponowane rozwiązania mają na celu zachęcić mieszkańców do zrezygnowania z podróżowania samochodem i korzystania z przejazdów komunikacją miejską, a tym samym do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska. Inne rozwiązania, jak m.in. obniżone o 35 proc. ceny biletów dla posiadaczy Karty Krakowskiej w stosunku do ceny biletów normalnych, które podrożeją - mają zachęcić mieszkańców do zakupu biletu sieciowego oraz promować tych pasażerów, którzy codziennie dojeżdżają komunikacją np. do pracy.

Przeciwna proponowanym rozwiązaniom była m.in. radna Grażyna Fijałkowska, która stwierdziła, że te propozycje brzmią jakby były przygotowane na złość mieszkańcom Krakowa i zapowiedziała, że będzie głosować przeciw. Mimo to, komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXI/231/11 Rady Miasta Krakowa z 6 lipca 2011 r. w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe, uprawnień do przejazdów ulgowych oraz przepisów taryfowych w komunikacji miejskiej realizowanej na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz gmin sąsiadujących, które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego.

Ponadto komisja pozytywnie zaopiniowała projekty uchwał w sprawie: przyznania dotacji na sfinansowanie zadania pn. „Plac zabaw pod Kopcem Piłsudskiego” w 2019 roku oraz dwa projekty uchwał w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od żądania zwrotu 1/6 części kwoty zwaloryzowanej bonifikaty udzielonej od ceny części nieruchomości wg druków 132 i 133.

Radni pozytywnie zaopiniowali cztery wykazy nieruchomości wraz z informacją w sprawie nabycia na rzecz Gminy Miejskiej Kraków działki ewidencyjnej nr 91/2 o pow. 0,0477 ha obr. 29 Krowodrza, położonej w rejonie uroczyska "Las Witkowicki".

Komisja pozytywnie zaopiniowała też projekt uchwały w sprawie udzielenia Gminie Mieszkowice dotacji na odbudowę zniszczonego w pożarze wielorodzinnego budynku komunalnego (druk nr 139).

Negatywną opinię dostał tylko jeden z dwóch wniosków w sprawie podjęcia indywidualnej uchwały dotyczącej sprzedaży w trybie bezprzetargowym na preferencyjnych zasadach z zastosowaniem bonifikaty, lokalu mieszkalnego w oparciu o zmieniony zapis uchwały nr XLVI/568/08 RMK z dnia 11 czerwca 2008 r. Drugi został zaopiniowany pozytywnie.

pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2019-02-13
Data aktualizacji: 2019-02-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź