Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Budżet Zarządu Dróg Miasta Krakowa na 2019 rok

Tegoroczny budżet Zarządu Dróg Miasta Krakowa jest porównywalny do tego z 2018 roku w obszarze działań, które po reorganizacji Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu będzie realizował ZDMK.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Na utrzymanie między innymi dróg, mostów, torowisk Kraków wyda w tym roku ponad 758 mln zł. Dodatkowo, dzięki przyjętych przez radnych autopoprawkom na początku tego roku będzie można m.in. rozstrzygnąć przetarg na przebudowę kolejnego odcinka ul. Bieżanowskiej. Kontynuowana będzie również przebudowa ul. Igołomskiej. W nowym budżecie są też środki na duże, strategiczne zadania dofinansowywane z Unii Europejskiej, czyli np. budowa linii tramwajowej z os. Krowodrza Górka do Górki Narodowej.

Dodatkowe 6 mln zł zostanie przeznaczonych na prowadzoną rozbudowę ul. Myślenickiej. Radni zadecydowali również o dodatkowych środkach na rozbudowy ulic Wrony, Kolnej, Królowej Jadwigi i Jodłowej.

Na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym utrzymane zostaną środki na bieżące utrzymanie. Na remonty nakładkowe przeznaczone zostanie ok. 26 mln zł, na budowę chodników 5,5 mln zł, a do trwającej modernizacji linii tramwajowej do Bronowic dołączy torowisko wzdłuż ul. Krakowskiej oraz na ul. Karmelickiej.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-01-11
Data aktualizacji: 2019-01-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź