Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalny rozkład jazdy na weekend

A może by tak sobie lub komuś sprawić prezent przed świętami i wybrać się na dobry koncert lub film? Proponujemy kilka takich opcji, m.in. koncert zespołu Muchy w Zet Pe te czy Andrzeja Piasecznego w Auditorium Maximum. Wciąż trwa teatralny festiwal Boska Komedia, sprawdźcie, co można zobaczyć na jego finiszu! Do końca zmierza też czas kina Ars pod adresem na ul. św. Tomasza. Dlatego warto wziąć udział w ich tradycyjnej akcji Sztuka za Ósemkę. A to nie koniec propozycji, jakie mamy dziś dla Was. Sprawdźcie je poniżej, w naszym rozkładzie jazdy na weekend!

Fot. materiały prasowe/Kino Ars
materiały prasowe/Kino Ars

Nie macie jeszcze wszystkich świątecznych prezentów? Nic straconego! W niedzielę w Forum Przestrzenie odbędzie się specjalny Kiermash, czyli największe w Małopolsce targi mody niezależnej i designu użytkowego. Co będzie można kupić? Nie tylko płaszcze, torby czy biżuterię, ale też naturalne kosmetyki. Będzie też sporo pysznego jedzenia, strefa dla dzieci i sporo dobrego designu. W obydwa dni możecie się wybrać do Forum od godz. 11.00 do 19.00 i złowić wymarzony świąteczny prezent!

To już ostatnia Sztuka za ósemkę w Kinie Ars pod starym adresem, czyli na ul. św. Tomasza! Tym bardziej warto wybrać się na seans do jednej z pięknych sal, a przy okazji za grosze powtórzyć lub nadrobić najciekawsze filmy wybrane przez kino! Co w repertuarze od najbliższego piątku? Wiele polskich klasyków, takich jak „Kiler”, „Chłopaki nie płaczą”, „Psy” czy „Dzień świra”.  Nie zabraknie też takich legendarnych obrazów jak „Śniadanie u Tiffany’ego”, „Cinema Paradiso” czy „Rzymskie wakacje”. A także nowsze filmy takie jak „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, „Twój Vincent” czy „Tamte dni, tamte noce”. Szczegółowy repertuar na stronie Arsu.

Zwyczajowo już swoim repertuarem rozpieszcza nas Bagatela! Dziś na dużej scenie obejrzymy tam „Boeing Boeing - Odlotowe narzeczone”, czyli jedną z najzabawniejszych teatralnych komedii ostatniego półwiecza! Maks nie ma żadnych problemów z życiem uczuciowym, dopóki grafik lotów jego trzech nie wiedzących o sobie nawzajem narzeczonych-stewardess pewnego dnia się nie pokryje… Spektakle dwa razy dziennie, o godz. 16.00 i 19:15. Z kolei na scenie na Sarego 7 polecamy „W'ariacje pożądania”, czyli musical na motywach „Opery żebraczej” Johna Gaya. Przeniesiemy się w nim do półświatka, w którym biznesmeni są w istocie łajdakami, gangsterzy cynicznymi uwodzicielami, a kobietom nie pozostaje nic innego, jak walczyć o ich względy. Spektakl w niedzielę o 17.00.

Jeszcze do niedzieli potrwa festiwal teatralny Boska Komedia! Co zobaczymy jeszcze na krakowskich scenach? Na scenie Teatru Starego, w niedzielę dwukrotnie (16.00 i 18.00) obejrzymy monodram Krystyny Jandy „Zapiski z wygnania” oparte na wspomnieniach polskiej Żydówki Sabiny Baral, zmuszonej do emigracji z PRL po antysemickiej nagonce w Marcu ’68. Repertuar festiwalu jest świetny! Sprawdźcie go dokładnie na stronie Boskiej Komedii.

Po pełnym wspomnień jubileuszowym roku 2017, w którym Andrzej Piaseczny świętował 25 lat na scenie muzycznej, przyszedł czas na nowy rozdział w jego karierze! Jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów nie zwalnia tempa – w międzyczasie pojawił się jego nowy, wyczekiwany krążek. Album „O mnie, o tobie, o nas”, zawierający kompozycje Ani Dąbrowskiej, to płyta nie tylko dojrzała, ale też zaskakująco pogodna. To piosenki o miłości i przyjaźni, o tym, że warto dawać sobie drugą szansę i o tym, że każdy dzień wśród najbliższych jest na wagę złota. Na koncertach oczywiście nie zabraknie też znanych i od lat uwielbianych przez publiczność utworów z poprzednich płyt Piaska. A w Krakowie usłyszymy artystę w niedzielę o godz. 18.00 w Auditorium Maximum UJ.

 

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat