Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zmiany w komunikacji miejskiej do Bronowic

W sobotę, 24 listopada rozpoczął się drugi etap przebudowy ulic: Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. W tym etapie został całkowicie wyłączony ruch pojazdów na ul. Podchorążych i Bronowickiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego (rejon przystanków „Uniwersytet Pedagogiczny”) do skrzyżowania z ul. Rydla (rejon przystanków „Bronowice”).

Fot. ZIKiT
ZIKiT


W związku z tym zostały wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych:

 • linia nr 102 – kursuje na nowej trasie objazdowej: od pętli Krowodrza Górki do przystanku „Mazowiecka” bez zmian, następnie al. Kijowską, ul. Kazimierza Wielkiego, Smoluchowskiego, Lea, Piastowską i dalej po stałej trasie do Bielan.
  Przystanek „Uniwersytet Pedagogiczny” w kierunku Bielan został przeniesiony na ul. Smoluchowskiego. Przystanek „Głowackiego” nie jest obsługiwany - w zamian w obu kierunkach uruchomiony został przystanek „Warmijska”.
 • linia nr 664 – kursuje na nowej trasie objazdowej: od pętli Osiedle Piastów do ul. Kazimierza Wielkiego po obecnej trasie, następnie: Smoluchowskiego, Lea, Młodej Polski, Jadwigi z Łobzowa, Rydla, Bronowicką, Balicką, Na Błonie do pętli Bronowice Małe.
  Powrót ulicami Na Błonie, Balicką, Bronowicką, Przybyszewskiego, Zarzecze, Lea, Smoluchowskiego, Kazimierza Wielkiego i dalej do pętli Os. Piastów.
 • linia nr 704 – kursuje na nowej trasie: Bronowice Małe – Na Błonie, Balicka, Bronowicka, Przybyszewskiego, Zarzecze, Lea,  Smoluchowskiego, Kazimierza Wielkiego i dalej jak obecnie do Teatru Bagatela.
  Powrót: Teatr Bagatela – Kazimierza Wielkiego bez zmian, następnie ulicami: Smoluchowskiego, Lea, Młodej Polski, Jadwigi z Łobzowa, Rydla,  Bronowicką, Balicką, Na Błonie do pętli Bronowice Małe.
  Autobusy linii nr 704 kursują z częstotliwością co 4 minuty w dni powszednie w godzinach szczytu oraz co 6 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne (w dni świąteczne do godz. 9.00 co 10 minut).
 • linia nr 713 – kursuje na nowej trasie: Bronowice – Bronowicka, Przybyszewskiego, Zarzecze, Lea, Smoluchowskiego, Kazimierza Wielkiego i dalej jak obecnie do Teatru Bagatela.
  Powrót: Teatr Bagatela – Kazimierza Wielkiego bez zmian, następnie ulicami: Smoluchowskiego, Lea, Młodej Polski, Jadwigi z Łobzowa, Rydla do pętli Bronowice.
  Autobusy linii nr 714 kursują we wszystkie dni tygodnia: w dni powszednie w godzinach szczytu z częstotliwością co 4 minuty, w tzw. międzyszczycie co 6 minut, od ok. godz. 19.00 w dni powszednie, w soboty przez cały dzień oraz w dni świąteczne od godz. 9.00 co 12 minut, w dni świąteczne do godz. 9.00 co 20 minut.

KMK

Zmiany w funkcjonowaniu przystanków:

W kierunku Teatru Bagatela:

 • przystanek „Wesele” dla linii nr 664, 704 i 713 został przeniesiony na ul. Przybyszewskiego po skręcie z ul. Bronowickiej;
 • przystanek „Bronowice” nie jest obsługiwany przez linie nr 664 i 704 (dla linii nr 713 wyznaczony został przystanek początkowy w zatoce w kierunku przystanku „Wesele”);
 • przystanek „Głowackiego” jest nieczynny;
 • na zmienionym odcinku trasy zostały uruchomione następujące nowe przystanki tymczasowe:
  - „Sewera n/ż” na ul. Zarzecze, pomiędzy ul. Kunickiego i Sewera (dla linii nr 664, 704 i 713);
  - „Młodej Polski n/ż” na ul. Lea, za skrzyżowaniem z ul. Młodej Polski (dla linii nr 664, 704 i 713);
  - „Warmijska” na ul. Lea, za skrzyżowaniem z ul. Gramatyka (dla linii nr 102, 664, 704 i 713);
 • został uruchomiony nowy przystanek tymczasowy „Plac Axentowicza” zlokalizowany na placu Axentowicza (w ciągu ulicznym Kazimierza Wielkiego – Łobzowska) za skrzyżowaniem z ul. Pomorską (dla linii nr 664, 704 i 713).

W kierunku Bronowic Małych:

 • został uruchomiony nowy przystanek tymczasowy „Plac Axentowicza” zlokalizowany na placu Axentowicza (w ciągu ulicznym Kazimierza Wielkiego – Łobzowska)  po skręcie w lewo z ul. Pomorskiej (dla linii nr 664, 704 i 713);
 • przystanek „Uniwersytet Pedagogiczny” dla linii nr 102, 664, 704 i 713 został przeniesiony na ul. Smoluchowskiego;
 • przystanek „Głowackiego” jest nieczynny;
 • na zmienionym odcinku trasy został uruchomiony kolejny nowy przystanek tymczasowy „Warmijska”, zlokalizowany na ul. Lea, przed skrzyżowaniem z ul. Piastowską (dla linii n 102, 664, 704 i 713);
 • przystanek „Jadwigi z Łobzowa” funkcjonuje bez zmian i jest obsługiwany przez linie nr 664, 704 i 713;
 • przystanek końcowy „Bronowice” dla linii nr 713 został zlokalizowany na ul. Rydla, na wysokości pętli tramwajowej;
 • przystanek początkowy „Bronowice” dla linii nr 713 oraz przelotowy dla linii nr 664 i 704 został zlokalizowany na ul. Bronowickiej, po skręcie w lewo z ul. Rydla (w istniejącej zatoce z wiatą).

Mapka

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat