Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wspólnie budujemy obywatelski Kraków

W ramach rozwoju społeczeństwa obywatelskiego od marca zeszłego roku trwa projekt „Centrum Obywatelskie”, który zapewnia wsparcie w obrębie infrastruktury działalności lokalnych organizacji. Jego zakończenie planowane jest wraz z końcem bieżącego roku.

Fot. Magiczny Kraków

Projekt „Centrum Obywatelskie” jest obecnie realizowany na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków przez Krakowskie Forum Organizacji Społecznych KraFOS. Ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia infrastrukturalnego i merytorycznego dla rozwoju działalności społecznej i obywatelskiej w Krakowie. Ma także wzmocnić współpracę wewnątrz i międzysektorową w zakresie wszelkich działań na rzecz mieszkańców miasta.

- W ramach „Centrum Obywatelskiego” organizacje pozarządowe oraz sami Krakowianie mają możliwość skorzystania między innymi z wielu dostępnych dla nich seminariów, szkoleń, doradztwa, a także grup roboczych, coachingu, mentoringu i bazy lokalowej czy bazy wiedzy – mówi Mateusz Płoskonka, dyrektor Biura Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie. – Projektowi towarzyszą też różne wydarzenia, podczas których każdy może dowiedzieć się więcej na ten aktywności trzeciego sektora w Krakowie – dodaje.

Projekt skierowany jest do organizacji pozarządowych, aktywnych mieszkańców miasta, nieformalnie działających grup obywatelskich lub takich, które dopiero chcą zacząć swoją aktywność na rzecz Krakowa.

Centrum Obywatelskie zlokalizowane przy ul. Reymonta 20 w Krakowie zapewnia przyjazną i ogólnodostępną przestrzeń do działań społecznych i obywatelskich. Oferuje bezpłatne wsparcie edukacyjne dla zainteresowanych osób, integruje krakowskie środowisko organizacji pozarządowych oraz wspiera i rozwija współpracę międzysektorową. Centrum promuje wolontariat oraz rozwój skutecznych narzędzi angażowania mieszkańców do działu w lokalnych organizacjach.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej co.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-10-29
Data aktualizacji: 2018-10-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź